Бережанське районне комунальне радіомовлення

 В Преса | Радіо | Телебачення

 47501   м. Бережани,
вул. Банкова, 3  

тел. 097 521 74 47

 ber.radio@ukr.net 

редактор – Тетяна Будар

Історія

У 1962 році проводове радіо­мовлення на Бережанщині було підведено майже в кожну другу оселю, а в районі загалом радіофікували четвертину будинків. У великих селах на конторах колгоспів, біля клубів чи приміщень сільрад встановлювали гучномовці. Згодом на звітно-виборній конференції міжрайонного виконкому компартії в листопаді 1962 року було прийнято рішення про створення місцевого проводового радіомовлення на громадських засадах, після чого проводову мережу розділили й закільцювали по районах, встановили ретраслянційні підсилювачі, спеціальну апаратуру для ведення передач місцевого мовлення. 3 лютого 1963 року вперше прозвучали позивні районного радіо. З 1 липня 1964 року в штат редакції районної газети «Нове життя» було введено нову посаду – організатор радіомовлення, яку пізніше перейменовано на кореспондент-організатор районного радіомовлення, а потім – завідуючий відділом районного радіомовлення. У передачах здебільшого подавалася інформа­ція про роботу компартійних структур, вісті з окремих органі­зацій, колгоспів, підприємств тощо. Пізніше дозволялося на­давати платні послуги (оголошення, вітання і т.д.). Діяла сітка активних позаштатних радіоінфор­маторів.

У грудні 1990 р. радіо­мовлення було зареєстровано як засіб масової інформації, неза­лежний від райкому партії. З 1986 по 1991 р. підпорядковувалось районній газеті «Бережанське віче». У вересні 1991 р. при районній раді створено окрему редакцію радіо­мовлення, з 1994 до грудня 1996 р. радіо було в складі районного інформаційного центру, далі – в складі  редакції районної газети, а з жовтня 1998 р., згідно з ліцензією Національної ради з питань телебачення і радіомовлення    самостійно.

Редакція Бережанського радіо плідно співпрацює з багатьма організаціями, установами, зацікавленими радіослухачами, які радо діляться цікавими новинами, розповідають про здобутки й проблеми в різних галузях життя краю та за його межами, допомагають здобути й оперативно подати важливу інформацію з історії й сучасного життя в Україні, нашої діаспори за кордоном, популяризувати видатні постаті рідного краю.

У лютому 2013 р. в залі Бережанського музею книги відбулося ювілейне дійство з нагоди  50-річчя з часу створення Бережанського районного радіомовлення. Організаторами виступили Музей книги та районне радіомовлення. Спогадами про роботу на радіо  поділилися колишні працівники радіоорганізації.

Участь у заході  взяли представники районної влади, музеїв – книги, Б.Лепкого, краєзнавчого, заповідника, бібліотеки, гімназії, станції юних техніків, газети, управління земельного агентства, районних організацій – Товариства «Меморіал» ім. В.Стуса, Червоного Хреста, Товариства «Лемківщина», «Союзу українок», кредитної спілки «Вигода», агенції нерухомості «Арка», міської громадської організації «Рідне місто» та ін. Вони щиро привітали працівників районного радіомовлення, колишніх радіокореспондентів, редакторів, дикторів з ювілеєм діяльності радіоорганізації, яка оперативно інформує населення району про важливі події, що відбуваються на теренах Бережанщини й за межами району, транслює цікаві  інформаційні, культурологічні, просвітницькі, розважальні програми й передачі.

Приємною миттю свята було вручення грамот і подяк колективу радіомовлення за багаторічну плідну, сумлінну творчу працю, вагомий внесок  у висвітлення громадсько-політичного й культурного життя району, тісну співпрацю з багатьма установами, організаціями, підприємствами, окремими активістами, краєзнавцями.

 

Recent Posts

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt