Пам’ятник Соломії Крушельницькій

 В Меморіальні об’єкти | Пам'ятники | Пам’ятки

Ідея встановлення пам’ятника виношувалась ще в 1989 році. Колишній директор Тернопільського обласного державного музичного училища ім.Соломії Крушельницької Марта Подкович свого часу заснувала газету “Соломія”, а слідом за цим зініціювала створення однойменного благодійного фонду й звернулася до громадян, установ і організацій з проханням зібрати кошти на пам’ятник.

Пам’ятник встановлено 15 липня 2010 на бульварі Шевченка. Автор фігури, Володимир Стасюк, працював над пам’ятником у Львові за допомогою братів Володимира й Андрія Сухорських. Скульптура висотою 3,8 метра і вагою 3,5 тонни — перша в області вилита з цілісної бронзи.

Урочисте відкриття пам’ятника відбулося 22 серпня. Перше слово перед відкритим пам’ятником виголосив внучатий племінник Соломії, композитор Мирослав Скорик (Львів). Освячення пам’ятника здійснив о.Роман — настоятель храму Святого Миколая з родинного села співачки — Білої, в якому колись правив її батько, отець Амвросій. До тернополян та гостей міста звернулися також представники місцевої влади.

Під час урочистостей постамент скульптури прикрасили букетами з написами міст, де жила і гастролювала співачка: Рим, Відень, Париж, Каїр, Барселона, Торонто, Сантьяго… Усього — сорок міст, адже талантом українки захоплювались в різних куточках світу.

Recent Posts

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt