ПАМ’ЯТНИК ТАРАСОВІ ШЕВЧЕНКУ | Тернопіль

 В Меморіальні об’єкти | Пам'ятники | Пам’ятки

Скульптор — Микола Невеселий.

Архітектор — Станіслав Калашник.

Пам’ятник являє собою бронзову сидячу фігуру Тараса Шевченка, встановлену на двоступінчатому гранітному постаменті сірого кольору.

Трактування постаті Шевченка виконано загалом у традиціному руслі. Автори пам’ятника зуміли передати портретні риси сильної духом людини. Вже немолодого поета зображено в хвилину задуми, його плечі похилені, голову трохи розвернуто праворуч, руки складені на правому коліні.

Автор: Сергій Клименко – Приватний сайт Сергія Клименка, CC BY-SA 3.0, https://uk.wikipedia.org/w/index.php?curid=650528

Сучасний пам’ятник Тарасові Шевченку в Тернополі — не перший пам’ятник Кобзареві в місті. Раніше, від 1953 року, в Тернополі стояв пам’ятник Шевченку в міському парку (приблизно на місці сучасного пам’ятника Бандері), але через реконструкцію парка був знесений.

У березневі дні 1982 року, коли проводилось Всесоюзне шевченківське літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній, новій», у сквері біля облмуздрамтеатру, було урочисто відкрито новий пам’ятник Тарасові Шевченку в Тернополі.

Монумент Кобзареві відігравав і продовжує відігравати значну роль у культурному житті міста.

Recent Posts

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt