ПАМ’ЯТНИК СВ. ІВАНУ НЕПОМУКУ | Тернопіль

 В Меморіальні об’єкти | Пам'ятники | Пам’ятки, Церкви | Монастирі | Некрополі | Культові споруди

Пам’ятник покровителю Чехії — святому Івану Непомуку

У місті, неподалік ТРЦ “Подоляни”, в районі залізничної колії, є пам’ятник, якому 117 років. Це скульптура покровителя доброї сповіді, закоханих та охоронця тих, що переходять через залізничну колію – св. Івана Непомука. Також цей святий є покровителем Чехії. Святий зображений з пальмовою гілкою у руках, у сутані та вінком зірок над головою.

На цьому місці пам’ятник поставили у 1896 році, а відновлено скульптуру було у 2008 за сприяння парафії св. Апостола Петра (УГКЦ) та монастиря ЧБМ.

Зо довідками “Avvenire”, народився Іван Непомук у 1330 р. в Богемії, висвячений в Празі, став придворним проповідником короля Венцеслава і духівником королеви. Тим часом розпусний монарх підозрював дружину Яну в невірності і часто катував її, намагаючись добитися зізнань у тому, що існувало лише в його уяві. В якийсь момент, він зажадав від о. Іоанна розповісти, в чому сповідається дружина. Священик відповів відмовою і, незважаючи на всі погрози, був непохитний у своїй рішучості. У підсумку король наказав утопити його в р. Молдові. В 1383 році, його скинули з моста між шостою та сьомою опорою, де досі стоїть хрест в пам’ять про цей злочин.

Вранці наступного дня, біля берега плавало, оточене таємничим сяйвом тіло, в якому упізнали о. Іоанна. Місто вирувало, оскільки всім було ясно, хто вчинив це лиходійство. В урочистій ході тіло перенесли до церкви св. Хреста під загальне ридання. Кожен вважав своїм обов’язком поцілувати ноги померлого священика, шляхом покладення при цьому себе його заступництву.

Довідка: Ян Непомуцкий (чеськ. Jan Nepomucký, також Іоанн Непомуцкий, Іоанн Непомук – чеський католицький святий, священик, мученик).

Recent Posts

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt