ПАМ’ЯТНИК СТЕПАНУ БАНДЕРІ | Тернопіль

 В Меморіальні об’єкти | Пам'ятники | Пам’ятки

Пам’ятник Степану Бандері в Тернополі розташований у парку імені Тараса Шевченка, перед обласною державною адміністрацією на вул. Соломії Крушельницької. Встановлений 2008 року. Урочисто відкритий 26 грудня 2008 року з нагоди 100-річчя від дня народження Степана Бандери (1 січня).

Висота гранітного постаменту — 2,5 м, висота бронзової фігури в повний зріст — 4 м.

Участь у відкритті пам’ятника взяв онук Бандери Степан Бандера.

Виготовив пам’ятник місцевий скульптор Роман Вільгушинський.

Автор: Photo by Mykola Vasylechko. Світлина Миколи Василечка., CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=54668871

Пам’ятник зроблений у вигляді фігури Бандери, який рішуче рветься вперед, а за ним ввись майорить широкий прапор. Оскільки до відкриття пам’ятника його не встигли покрити міддю, скульптуру, яка стоїть на гранітному постаменті, просто пофарбували у коричневі тони. Продовжити роботи над пам’ятником планували навесні 2009 року.

Ідея спорудження пам’ятника Бандері у Тернополі була висунута. 20 липня 2007 року головою Тернопільської облдержадміністрації Іваном Стойком та Тернопільським міським головою Романом Заставним. Тоді ж було оголошено конкурс на кращий проект пам’ятника. Він тривав від 1 серпня 2007 року до 1 жовтня 2007. 10 жовтня 2007 року у приміщенні картинної галереї Тернопільської обласної організації Національної Спілки художників України було відкрито огляд для громадського обговорення проектів пам’ятника Степанові Бандері. На розгляд конкурсної комісії надійшло 7 проектів пам’ятника, авторами яких були, як окремі особи, так і колективи з Тернопільської, Львівської та Закарпатської областей.

Recent Posts

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt