Заліщицький районний будинок народної творчості

 В Будинки та палаци культури

Заліщицький районний будинок народної творчості

  вул. С.Бандери, 66
  48600, м.Заліщики,
  Тернопільська обл.
  тел. (03554) 2-22-47, 2-18-57

Будинок народної творчості відкрито 1982 р.

Він працює з 10.00 до 22.00 год.

Керівники народних колективів працюють з 14.00 до 22.00 год. Вихідний день – понеділок.

У районному будинку народної творчості є такі художні колективи:

   Чоловіча аматорська капела "Гомін" – керівник М.Голов`янник
   Духовий оркестр – керівник Р.Чельняк
   Ансамбль пісні і танцю "Дністер" – керівники Г.Навізівська, Я.Матійчук
   Народний аматорський драмтеатр – керівник Я.Гнатишин
   Народна аматорська капела ДМШ та РБНТ – керівник М.Голов`янник
  Жіночий вокальний ансамль "Берегиня" – керівник М.Лугофет
  Народний аматорський ансамбль "Калина" – керівники О.Ковбасенко, І.Катеринюк
   Зразкова дитяча капела бандуристів – керівник Г.Федорчук

У районному будинку народної творчості проводяться заходи по відзначенню свят, пам`ятних дат, що охоплюють різні верстви населення.

Регулярно відзначаються ювілейні дати видатних письменників, громадських діячів.

Проводяться молодіжні заходи: День Святого Валентина, КВК, Що? Де? Коли?

Щорічно цікаво проходять обрядові та фольклорні свята. У травні кожного року відбувається фестиваль "Дністрові зорі", який набув статусу міжрегіонального і об`єднав творчі колективи Галичини, Покуття та Буковини.

При РБНТ функціонує методичний кабінет, який надає допомогу сільським працівникам культури. Тут створюються різноманітні сценарії, що розповсюджуються по селах.

У РБНТ проводяться щорічні огляди по жанрах. Уже стало традицією проведення кожного року фестивалю "Дністрові зорі", заходи різдвяного циклу, фестини "Проводи коляди" та інші. У РБНТ вшановують людей похилого віку, ветеранів.

У Заліщицькому районі 53 заклади культури. Із них – 23 Будинки народної творчості, 30 Народних домів. Кращі із них у Новосілці, Синькові, Лисичниках, Шутроминцях, Лисівцях, Зозулинцях, Устечку, Зеленому Гаю, Торському, Добрівлянах, Кулаківцях, Шипівцях.

У районі діє 178 вокально-хорових колективів, що нараховують 1791 учасників, 19 музичних колективів із кількістю 140 учасників, 20 хореографічних колективів із кількістю 220 учасників, 46 фольклорних колективів, що охоплює 698 учасників. Два колективи мають звання народного (с.Синьків "Синьківчанка", с.Новосілка "Каперуш").

29 драматичних колективів охоплюють 490 учасників.

При РБНТ діє народний аматорський театр, що був створений 1946 р., а в 1959 р. драматичному колективу було присвоєно почесне найменування "Самодіяльний народний театр". З 1999 р. режисер театру – Гнатишин Я.Ю.

Засновником та першим режисером театру був М.А.Комаровський.

Більш як за півстолітній період творчої діяльності театром здійснено близько 100 постановок, інсценізацій, вистав за творами Т.Шевченка, І.Франка, Лесі Українки, М.Старицького, Г.Квітки-Основ`яненка та інших відомих драматургів-класиків.

Назавжди в пам`яті заліщан залишаться учасники театру: М.Комаровський, О.Романко, Д.Шатківська, І.Кузьма, М.Серединський, З.Кравчук.

Колектив народного театру нагороджений грамотами та дипломами.

Народна хорова капела "Гомiн"

"Гомін, гомін, гомін по діброві туман поле покриває…" – цією піснею М.Лисенка в 1959 році розпочала свій творчий шлях народна аматорська чоловіча хорова капела "Гомін".

Засновником і першим керівником колективу був викладач Тернопільського музучилища Остап Ілліч Кріцак. З тих пір пройшло вже сорок п`ять років. Після О.Кріцака капелою керували місцевий композитор Я.В.Смеречанський, Заслужений працівник культури України Т.М.Хмурич, П.С.Мамалига, хормейстери Г.І.Васильченко, Я.А.Савків, П.С.Пірус, Є.І.Кумка, І.Т.Романович, Т.Ф.Вітюк. 17 років капелою керував Заслужений працівник культури України З.Є.Кравчук. З 2004 року керівником колективу є М.М.Голов`янник.

В жовтні 1964 року під керівництвом Т.М.Хмурича капела була удостоєна почесного найменування "народна". Вже 40 років "Гомін" з гордістю утверджує це високе звання.

В червні 1972 року колектив під керівництвом Г.І.Вальченка був учасником першого Всесоюзного фестивалю хорів в м.Талліні, де здобув третє місце і бронзову медаль лауреата.

Капела "Гомін" – не просто співочий колектив, це пропагандист національної ідеї, української національної творчості. З часу незалежності нашої держави і початком відродження національної народної творчості активізувалась і робота капели. Капела була активним учасником творчих поїздок в східні області України напередодні Всеукраїнського референдуму в 1991 році, в час проходження у Києві в 2004 році Помаранчевої революції "Гомін" 17 днів на центральному майдані нашого міста брав участь в богослужіннях на підтримку В.Ющенка та коаліції "Сила народу".

Жоден захід державного, духовного чи культурно-просвітницького спрямування не обходиться без участі капели "Гомін".

Географія виступів колективу досить велика. "Гомін" слухали у Львові, Чернівцях, Яремчі, Надвірній, Городенці, Заставні, Дунаївцях, Калуші, Борщові. В березні 1993 року капела виступала по телебаченню в передачі "Толока", брала участь у Міжрегіональному фестивалі "Дністрові зорі".

Крім творів національно-патріотичного звучання в репертуарі капели є Літургія Св. І.Золотоустого, до якої входять твори Д.Роздольського, М.Вербицького, С.Людкевича, Д.Січинського, Д.Бортнянського, Я.Смеречанського. Щонеділі та у свята капела співає в церкві Святої Покрови.

Концертмейстери капели: Я.Матійчук, О.Мартинчук, Я.Гринишин, М.Сваричевський. Капела "Гомін" – це колектив, що об`єднує любителів хорового мистецтва і проводить відповідну виховну роботу по залученню до колективу нових учасників. Ювіляри 2009 року

Recent Posts

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt