Цвіт вишиванки, Всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюма

 В Фестивалі | Конкурси

джерело

Всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюма “Цвіт вишиванки”

Перший Всеукраїнський фестиваль національної вишивки та костюму “Цвіт вишиванки” відбувся 2007 року у Тернополі. Фестиваль проводиться щорічно з метою:

 • збереження і розвиток української національної вишивки та костюму засобами народної творчості, декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва;
 • подальший розвиток традицій, звичаїв та обрядів шляхом пропаганди національних виробів народних умільців України;
 • привернення уваги населення, зокрема дітей та молоді, до історії українського національного мистецтва;
 • відкриття нових імен майстрів народної творчості України;
 • створення передумов для проведення в Україні культурно-мистецьких заходів патріотичного та історико-героїчного спрямування;
 • розширення тісних контактів та налагодження зв’язків між майстрами національної вишивки та костюму, громадськими організаціями та мистецькими колективами України.

Завданням фестивалю є :

 1. Через участь у фестивалі представників з усіх регіонів України зробити аналіз розвитку декоративно-ужиткового мистецтва, виявити проблеми, які існують в майстрів національної вишивки та пошиття костюму.
 2. Вплинути на молодь, привернувши її увагу до народної культури, фольклору, етнографії, до участі у декоративно-ужитковому мистецтві.
 3. Учасники фестивалю матимуть можливість розкрити свої творчі здібності та обмінятись досвідом роботи.
 4. Зміцнити партнерські стосунки з представниками митецьких кіл інших регіонів України.
 5. Влаштувати яскраву та резонансну подію в культурному житті України.
 6. Залучити меценатів та спонсорів для фінансової підтримки національного мистецтва і культури в цілому.
 7. Привернути увагу керівних органів виконавчої влади до стану та проблем розвитку декоративно-вжиткового мистецтва в Україні, зокрема на Тернопільщині.

Всі учасники фестивалю матимуть можливість розкрити свої творчі здібності. Це створить хороші умови для підвищення мистецького фаху, саме через практичний обмін досвідом.

Населення регіону, особливо молодь, матиме можливість прямого спілкування з учасниками фестивалю і ще більше пізнає велич і красу декоративно-вжиткового мистецтва .

Успішне здійснення цього проекту сприятиме розширенню контактів між майстрами вишивки з інших областей України, стане передумовою до проведення в м. Тернополі міжнародного фестивалю національної вишивки та костюма.

У рамках фестивалю, який проходить, традиційно, на території парку Національного відродження, параллельно відбувається виставка кращих вишиваних робіт привезених з різних куточків України.

Вишиті сорочки, рушники, подушки, скатертини – культурне надбання українського народу. Наша гордість та краса, наша історія, наше багатство. Слава про українські вишиванки відома широко за межами нашої держави. Майстерність виконання, візерунок, кольори, тканина завжди цінувалися та мали велике значення, адже вишиванка говорить не тільки про матеріальний стан та добробут її володаря, а й про його індивідуальність, походження, статус про його рідний край…

Під час фестивалю відбувається презентація національних костюмів, які носили у різних регіонах України. Також проходять конкурси на кращий український національний костюм, кращий виріб з вишивкою, найдовшу й найтовстішу дівочу косу та козацький чуб. Переможці конкурсів отримають призи та нагороди.

Також, на фестивалі присутнє містечко майстрів, де усі охочі зможуть спробувати себе у мистецтві народної вишивки та перейняти досвід майстрів.

Окрім, власне, вишиванок, рушників, плахт та крайок, під час фестивалю можна оглянути, а за бажанням – придбати, вироби з бісеру, кераміки та дерева.

Завершується захід пісенно-танцювальною програмою – концертом за участю відомих вітчизняних гуртів, показових виступів з бойового гопака та святковим феєрверком.

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt