СПІВОЧЕ ПОЛЕ

 В Концертні організації

СПІВОЧЕ ПОЛЕ

Кожне місто, як і людина, має своє неповторне обличчя, незрівняну ауру, традиції, нутрішню гармонію й душу. Надзбруччя – своєрідний край народного мистецтва України, славна колиска народного лицаря Северина Наливайка, джерело невмирущої пісні соловейка України Соломії Крушельницької, полум”яного слова Маркіяна Шашкевича, голосної кобзи Дениса Січинського та Михайла Вериківського, сонячної палітри Олени Кульчицької, Антона Монастирського, Ярослава Музики, Якова Гніздовського та ін.


Тернопіль – це місто працелюбних і творчих людей, один з небагатьох обласних центрів України, який може справедливо гордитися своєю духовністю й тим, що тут, двадцять років тому в мальовничому галицькому краю, першим в Україні постало у всій своїй мистецькій красі Співоче поле. Тоді величальним багатотисячним хоралом у чудовій місцині парку Національного відродження в єдиному пориві з уст виконавців та глядачів зазвучав Шевченків „Заповіт” під орудою славетного маестро – Анатолія Авдієвського.
Поява Співочого поля стала знаменною подією в культурно-мистецькому житті не тільки Тернопілля, а й усієї України. Перейнявши естафету від прибалтійських країн, головний сценічний майданчик на Галичині дав могутній поштовх у розвитку українського мистецтва, став справжнім осередком культурного життя міста та краю, центром української пісні, музики і танцю. На Співочому полі було проведені республіканські свята української народної творчості, Всеукраїнські фестивалі: козацької пісні “Байда”, популярної музики музики “Зустрічі друзів”, “Тернопільські театральні вечори”, лемківської культури “Дзвони Лемківщини”, “Кришталевий жайвір”, “Пісенні медобори”, паради вертепів та свят духової музики, численні молодіжні мистецькі заходи. На сценічному майданчику тернополянам та гостям міста дарували свою майстерність провідні колективи з багатьох куточків України.
17-18 червня 2006 року одне із мальовничих міст України гостинно прийняло гостей та учасників на Всеукраїнське свято народної творчості “Народ ніколи не загине, допоки музика жива”, з нагоди 20-річчя відкриття в м.Тернополі першого в Україні Співочого поля. І покликало тернопільське поле співоче в неповторний світ прекрасного. Бентежні почуття об”єднали тисячі людей, які в ці дні завітали на провідний мистецький майданчик Надзбруччя. Це було справжнє свято пісні, іскрометного танцю, художнього слова й виставки образотворчого та декоративно-вжиткового мистецтва.
Чудова атмосфера заполонила Співоче поле, об’єднавши в єдиному твочому пориві гостей та учасників свята. Глядачі мали змогу насолоджуватись виконавською майстерністю художніх колективів Тернопілля та України. Поєднання різномантних жанрів, професійна організація дозволили провести це свято “на одному диханні”. Понад вісім тисяч учасників заставили битися серця глядачів в унісон, плекаючи в їх душі гармонію.
Наостанок особливо хочеться подякувати за підтримку та організацію свята Міністерству культури і туризму України, Тернопільскій обласній державній адміністрації, обласній раді, управлінню культури обласної державної адміністрації та Тернопільському обласному методичному центру народної творчості.
Віриться, так буде завжди, поки надихають нас рідні пісня, танець та слово

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt