Міжнародний Аеропорт “Тернопіль”

 В ТРАНСПОРТНІ | ПОШТОВІ СЛУЖБИ

вул. Підволочиське шосе, м. Тернопіль, Тернопільська область, 46000<
тел.: +380 (352) 24-31-16
е-Пошта: teraeroport@gmail.com
веб-сайт: http://aeroport.te.ua

Тернопільський аеропорт є комунальною власністю Тернопільської обласної ради та займає площу 154 га, відстань до центру м.Тернополя – 7,5 км.

У своїй практичній діяльності аеропорт керується діючими положеннями і правилами Державної авіаційної служби України.

Аеропорт має міжнародний пункт пропуску через державний кордон України та занесений до довідника аеронавігаційної інформації України. Пункт пропуску, який розміщений в малому накопичувачі, обладнаний технічними засобами контролю догляду пасажирів та багажу.

Наявні

Відноситься до аеродромів класу «Г». Аеровокзал має один пасажирський термінал площею 384 кв. м з пропускною здатністю 170 пасажирів за годину, міжнародний пункт пропуску через державний кордон України.

У складі аеропорту є всі необхідні служби для забезпечення обслуговування повітряних суден і пасажирів, підтримки в належному стані льотного поля.

Аеропорт знаходиться практично у геометричному центрі Західної України. Відстані до обласних центрів становлять: до Львова – 120 км, Хмельницька – 110 км, Івано-Франківська – 130 км, Рівного – 130 км, Луцька – 150 км, Чернівців – 170 км.

 

Розташування аеропортового комплексу та споруд дає можливість модернізації аеропорту, зокрема подовження злітно-посадкової смуги до 2500 м на існуючому землевідведенні, реконструкція аеровокзалу, додаткових перонів, створення сучасних терміналів з обробки вантажів.

Початок роботи аеропорту відноситься до 1947 року і постійно розвивається. З 1960 року аеропорт існує на діючому місці базування і має грунтову ЗПС. У 1969 році проведено реконструкцію аеровокзалу, а в 1985 побудована штучна ЗПС, руліжні доріжки і перони.

Після зведення у дію у травні 1985 року нової злітно-посадочної смуги був введений в експлуатацію Тернопільський аеропорт. У 2001 році аеропорт перестав повноцінно працювати. Деякий час він не відігравав важливої ролі. Здійснювалося лише декілька рейсів на тиждень. У 2004 році аеропорт отримав статус міжнародного.

Із 31 травня 2010 року відновлено регулярне авіасполучення з Києвом. Рейси відбувалися двічі на тиждень – у понеділок і п’ятницю. Виліт о 07:00, приземлення у київському аеропорту «Жуляни» о 08:10. Зворотній рейс – у той же день о 19:00, приліт до Тернополя о 20:10. Ціна квитка економ класу 604 грн. в одну сторону. Перевізник – запорізьке ВАТ «Мотор Січ», яка обслуговує авіарейс Запоріжжя-Київ-Запоріжжя. Станом на 2.07.2010 авіарейс Тернопіль-Київ-Тернопіль закрито.

Складовою частиною підприємства є аеропорт «Тернопіль». Аеропорт «Тернопіль» належить до 4 класу і має аеровокзал, пропускною спроможністю 100 пас/год, пункт пропуску через державний кордон в усі країни світу, автономне забезпечення теплом та водою і електроенергією.

На існуючому земле відводі є можливість подовження ШЗП до 2300 м., будівництва нового аеровокзалу і інших необхідних споруд. У складі аеропорту є всі необхідні служби для забезпечення обслуговування повітряних суден і пасажирів, підтримки в належному стані льотного поля, заправки кондиційним паливом ПС і автомобілів.

На даний час близько 250 тис. громадян Тернопільської області перебуває  на роботі за межами України (Греція, Італія, Португалія, Іспанія, Англія, Чехія, Словаччина, Польща, Росія та інші). Потенційними пасажирами з аеропорту «Тернопіль» можуть стати мешканці Тернопільської, Хмельницької, Львівської, Івано-Франківської та Рівненської областей.

В аеропорту працюють 35 чоловік, що дає змогу утримувати аеродромний комплекс в експлуатаційному стані і забезпечує збереження фондів.

джерело

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt