З історії Бучацької центральної бібліотеки

 В Бібліотеки

З історії  Бучацької центральної бібліотеки

 1 листопада 1944 року засновано Бучацьку районну бібліотеку. Бібліотекарем призначили Олену Климентіївну Кузів.

12 листопада 1944 року книгозбірня одержала першу партію літератури, яка надійшла з Харкова, згодом надіслали поповнення міста Одеса, Москва та інші. На 1 січня 1945 року фонд становив 2,5 тисячі книг.

У 1945 році книгозбірня одержала приміщення, яке складалось із 2-х кімнат. Книжковий фонд збільшився до 5 тисяч примірників. 7 жовтня 1945 року завідувачкою бібліотеки призначили Олену Климентіївну Кузів, а бібліотекарем — Стефанію Йосипівну Фіалковську.

Протягом 50-60-х років книгозбірня поступово збільшувала фонди, залучала читачів, розширювала своє приміщення.

У 1960—1983 роках бібліотеку очолювала Є. Л. Риженкова, завідувачкою абонементу працювала С. Й. Фіалковська, завідувачкою читального залу — Е. М. Кузьменко, методистом — Г. Л. Пасимок.

16 березня 1964 року Бучацькій районній бібліотеці для дорослих присвоєно почесне звання «Бібліотека відмінної роботи» за зразкову організацію культурно-освітньої роботи серед населення.

У 1974 році книгозбірня, у якій працювало 7 чоловік, обслуговувала 3500 читачів. У 1976 році в районі пройшла централізація, яка дала змогу наблизити книгу до читача, покращити матеріальну базу бібліотек.

У бібліотеці працювало 22 працівники.

На 1січня 1990 року в книгозбірні нараховувалось 50 тисяч примірників книг. Обслуговувалось 4,2 тисячі читачів.

У районі станом на 1 січня 2002 року функціонували 53 бібліотеки з книжковим фондом 321405 примірників. Їх відвідували 30157 користувачів.

З жовтня 1983 року по вересень 1985 року бібліотеку очолювала Іванна Дмитрівна Петрик.

З квітня 1986 року по травень 2001 року — Галина Василівна Брильова, з липня 2001 року директор книгозбірні — Леся Іванівна Машталір.

До послуг користувачів: універсальний фонд друкованих видань, великий вибір словників, довідників, енциклопедій, література з економіки, правові та нормативні документи, велика кількість краєзнавчої та художньої літератури, «нічний абонемент».

Картотеки й каталоги:

абетковий каталог;

систематичний каталог;

систематична картотека статей;

краєзнавча картотека;

картотека назв художніх творів;

картотека діаспорних видань.

Читальний зал районної бібліотеки щорічно обслуговує понад 1700 користувачів, абонемент — 1200 читачів.

Відкрито кімнату «Благословенний будь, мій краю, отча земле свята!», де зібрано документи про історію рідного краю, видатних людей Бучаччини.

При бібліотеці діє клуб «Ерудит». Його учасниками є студенти БІМА, аграрного коледжу, ПТУ № 26, учні ліцею, гімназії та шкіл міста.

Проводяться години історичної правди, духовності, уроки народознавства, диспути, зустрічі з бізнесменами, психологами, прем’єри книг, експрес-повідомлення.

Одним з основних своїх завдань бібліотека вважає розширення для користувачів шляхів отримання найрізноманітнішої інформації.

Ефективно використовується інформаційний банк даних, через який читачі отримують все, що стосується питань життєдіяльності людини й суспільства. Складаються попереджувальні довідки, організовуються дні нової книги, проводяться бібліографічні огляди літератури, дні інформації.

Для популяризації нових документів використовуються сторінки газети «Нова доба».

Книгозбірня надає організаційно-методичну допомогу сільським бібліотекам-філіям. Проводяться семінари, методичні дні, консультації. Новопризначені бібліотечні працівники проходять стажування. Здійснюються виїзди в бібліотеки-філії для комплексних і тематичних обстежень.

 

Г. В. Гнатів, завідувачка методично-

бібліографічного відділу Бучацької ЦБС

Recent Posts

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt