Головне управління пенсійного фонду України в Тернопільській області

 В ДЕРЖАВНА ВЛАДА ТА УПРАВЛІННЯ КРАЮ, Пенсійний фонд

Головне  управління  пенсійного  фонду України 
в  Тернопільській області

 

майдан Волі, З,
46021 м. Тернопіль

тел./ факс (0352) 52-20-53,

e-mail: pfu@tr.ukrtel.net

 

Режим роботи:

Понеділок     – 8.00-17.15

Вівторок – 8.00-17.15

Середа-8.00-17.15

Четвер-8.00-17.15

П’ятниця-8.00-16.00

ГРАФІК
особистого прийому громадян
у головному управлінні Пенсійного фонду України у Тернопільській області

П.І.Б

Посада

Дні та години прийому

Номер кабінету

Коломийчук В. С.

начальник головного управління

Понеділок – 10.00-13.00 Середа – 14.00-17.00

25

Мулявка В. П.

перший заступник начальника головного управління

Вівторок – 10.00-13.00 Четвер – 14.00-17.00

27

Стецюк Д. Ф.

заступник начальника головного управління

Понеділок – 14.00-17.00 Середа – 10.00-13.00

32

Ясельська В. Б.

заступник начальника головного управління – начальник відділу надходження доходів

Вівторок – 14.00-17.00

П’ятниця -10.00-13.00

31

Карнаух Г. Ф.

заступник начальника головного управління – начальник відділу пенсійного забезпечення

Понеділок – 18.00-13.00 П’ятниця – 8.00-13.00

14

Пенсійний фонд з турботою про людей

В процесі реформування пенсійної системи України 27 червня 2002 року постановою Пенсійного фонду України за № 11-2 утворено головні управління на базі управлінь в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. Головні управління утворюють систему органів Пенсійного фонду України, який є центральним органом виконавчої влади.

До складу головного управління входить 11 структурних підрозділів, які виконують покладені на них функції. Очолює головне управління начальник, якому безпосередньо підпорядкуються перший заступник, заступник, заступник начальника – начальник відділу надходження доходів та заступник начальника – начальник відділу пенсійного забезпечення.

У своїй роботі головне управління керується Конституцією і Законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України, постановами правління, наказами Фонду, а також Положенням про управління.

Основним структурним підрозділом управління є відділ надходження доходів, який забезпечує та акумулює збір на обов’язкове державне пенсійне страхування та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення, повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій та інших соціальних виплат, повного і своєчасного фінансування, що здійснюються за рахунок коштів Фонду, ефективного використання коштів, призначених для пенсійного забезпечення.

Відділ пенсійного забезпечення, який підпорядковується заступникові начальника, організовує роботу з призначення та виплати пенсій. Цей структурний підрозділ координує діяльність та перевіряє роботу районних та міського управлінь ПФУ щодо правильного застосування пенсійного законодавства, здійснює контроль за правильністю призначення пенсій, розглядає скарги і звернення, дає роз’яснення. У цей відділ громадяни можуть звертатися по питаннях правильності призначення пенсій, перерахунку пенсій, поновлення порушених пенсійних справ.

Починаючи з 1 липня 2002 року пенсії призначаються із врахуванням відомостей персоніфікованого обліку. Збір та опрацюванням таких відомостей здійснює відділ організації впровадження персоніфікованого обліку. Крім цього відділ координує видачу страхових свідоцтв, довідок з відомостями про осіб, яким призначається пенсія.

Повне і своєчасне фінансування витрат на виплату пенсій та інших соціальних виплат, що здійснюються за рахунок коштів Пенсійного фонду, перерозподіл коштів між управлінням в районах та м. Тернополі забезпечує відділ виконання бюджету, бухгалтерського обліку та звітності. Крім цього відділ організовує первинний бухгалтерський облік та звітність у підвідомчих управліннях Фонду, складає зведені фінансові звіти про виконання бюджету Пенсійного фонду, в межах своєї компетенції забезпечує виконання бюджету.

Контроль за діяльністю управлінь Фонду з питань ефективного використання бюджетних коштів, збереження матеріальних цінностей, ведення бухгалтерського обліку, проводить контрольно – ревізійний відділ. Працівники цього структурного підрозділу проводять комплексні ревізії управлінь в районах та м. Тернополі щодо правильності використання коштів ПФУ, перевірки на підприємствах, установах та організаціях щодо сплати внесків до бюджету Фонду.

Такий обсяг роботи не може використовуватись без використання новітніх технологій. Функціонування комп’ютерної техніки, систем електронної пошти, збереження цілісності баз даних, архівів і програм, обробку, передачу та захист інформації, зв’язок з рай/міськ управліннями та Пенсійним фондом України в і шовному управлінні забезпечує відділ автоматизованого обліку надходження коштів та їх використання.

Контроль за здійсненням розрахунків, облік матеріальних цінностей, організація бухгалтерського обліку та звітності, фінансування органів ПФУ в області на утримання апарату покладено на відділ фінансового забезпечення, який очолює головний бухгалтер.

Крім цих структурних одиниць є ще допоміжні відділи, а саме відділ кадрів, юридичний відділ, загальний та відділ організаційної роботи. Відділ кадрів відає кадровим забезпеченням апарату головного управління та підвідомчих управлінь, забезпечує підвищення кваліфікації спеціалістів. Юридичний відділ забезпечує правову роботу, співпрацю з органами прокуратури та виконавчої служби, відстоює інтереси органів Фонду в судах консультує служби управління. Загальний відділ займається оформленням документації, забезпеченням документообігу веденням діловодства Відділ організаційної роботи здійснює планування роботи головного управління, готує матеріали засідання колегії, веде роботу з засобами масової інформації, організовує діяльність головного управління.

Структурні підрозділи мають свою вертикаль в районних та міському управліннях.

Управління ПФУ в районах і м. Тернополі працюють безпосередньо з платниками пенсійного збору, призначають пенсії, забезпечують наповнення бюджету Пенсійного фонду. Відділи головного управління надають підпорядкованим підрозділам методичну та практичну допомогу, організовують і контролюють їх роботу.

Сьогодні основний напрямок роботи управлінь Фонду спрямований на спілкування з людьми. Пенсіонерам не потрібно звертатися до обласного управління. Всі питання можуть бути вирішені на місцях, зокрема в відділах пенсійного забезпечення.

Станом на 01.06.2004 року в управліннях Пенсійного фонду області обслуговується 324286 пенсіонерів.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.11.2003р. №1783 “Про заходи щодо поліпшення пенсійного забезпечення громадян” із змінами, внесеними постановою від 11.03.2004р. № 312, з 01.01.2004 року підвищено розміри пенсій на 12% (з врахуванням раніше проведеного підвищення на 4,2 відсотка), у зв’язку з чим в березні поточного року проведено масовий перерахунок пенсій 292,2 тис. пенсіонерам. Середній розмір пенсій склав 146 грн. 20 коп., що на 29,31 гри. більше, ніж станом на 01.06.2003 року. Середній розмір пенсії становить 51,3 % прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність (284 грн. 69 коп.), у відповідному періоді минулого року – 43,6%.

Пенсійним фондом України за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики України пенсіонерам дозволено подавати протягом 2004 року документи про заробіток і стаж, набутий до 1 січня 2004 року, для проведення перерахунків пенсій відповідно до ст. 43 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Пенсіонерами області подано 40,8 тис. додаткових документів, з них 96,1 відсотка на даний час опрацьовано. При цьому перерахунки пенсій проводяться з 01.01.2004 року і в результаті проведених перерахунків за додатковими документами станом на 01.06.2004 року кількість пенсіонерів, які одержують пенсію згідно ст.43 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” збільшилась і становить 54,8 тис. чол. (ставом на 01.01.2004 року – 50, і тис. чол.).Середній відсоток підвищення розмірів пенсій в області -16,3.

 

ПЕНСІЙНА РЕФОРМА ВІДКРИВАЄ НОВІ МОЖЛИВОСТІ

Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Якщо ви працюєте за кордоном, навчаєтесь у вищому навчальному закладі, є іноземцем, або особою без громадянства проживаєте або працюєте на території України, ця інформація може бути корисною для Вас!

Уважно прочитайте її!

Згідно із статтею 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” до страхового стажу, що враховується при призначенні пенсії зараховуються лише ті періоди за які сплачено внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Якщо сума страхових внесків, сплачених за відповідний місяць, є меншою ніж мінімальний страховий внесок, до страхового стажу зараховується пропорційно зменшений період.

Довідково: мінімальний страховий внесок – сума коштів, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір страхового внеску, встановлених законом на день отримання заробітної плати (доходу).

Якщо особа, у певні періоди, не сплачувала страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування (наприклад, під час навчання, у період визнання інвалідом, тимчасового виїзду за кордон, тощо), єдиною можливістю для неї включити ці періоди до страхового стажу є добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Право на добровільну участь визначено статтею 12 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”.

Які категорії осіб можуть брати добровільну участь в обов’язковій системі пенсійного страхування?

Громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.

Іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України.

Студенти

Інші особи, які досягли 16-річного віку та отримують дохід від діяльності не забороненої законодавством

Які умови добровільної участі в обов’язковій системі пенсійного страхування?

Особи, які бажають взяти добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного  пенсійного  страхування   повинні   укласти  відповідний  договір, типова форма якого затверджується Пенсійним фондом України. Особа сама для себе визначає розмір страхового внеску, але сума сплачених внесків за кожний місяць не може бути меншою мінімального страхового внеску.

Обчислення сум страхових внесків за минулі періоди буде проводитись виходячи з розміру страхового внеску, що діяв на день нарахування виплат (доходу), на які нараховуються страхові внески.

Сплачувати страхові внески потрібно буде у строки, визначені договором, але не рідше одного разу на квартал.

Договором може передбачатись одноразова сплата страхових внесків за попередні періоди.

Термін добровільної участі особи у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування не може бути меншим одного року.

Добровільну участь можна брати як у солідарній, так згодом і в накопичувальній системі пенсійного страхування, або одночасно в обох системах.

Куди необхідно звернутись для укладення договору про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування ?

Особи, які бажають взяти добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування повинні звернутись до територіального органу Пенсійного фонду за місцем проживання, подати наступні документи:

  • заяву про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного
  • пенсійного страхування за формою згідно з додатком 2;
  • завірені копії таких документів:
  • довідки про присвоєним ідентифікаційної о номера;
  • трудової книжки;
  • документа, що посвідчує особу.

 

Пам’ятайте!

Добровільна участь у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування дозволить Вам зберегти повний страховий стаж і збільшити майбутній розмір пенсії!

 

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ

 

Recent Posts

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt