Колегіум імені Святого Йосафата Бучацького монастиря Чесного Хреста Господнього Чину Святого Василія Великого

 В Загальна освіта

Колегіум імені Святого Йосафата Бучацького монастиря Чесного Хреста Господнього Чину Святого Василія Великого

вул. Міцкевича, 19,
м. Бучач,48400
Тернопільська обл.

тел.: (03544) 2-15-49;
факс: (03544) 222-91

Ректор — о. Іван Майкович

http://buchachkolegium.at.ua/

Бучацький монастир Чесного Хреста Господнього Чину святого Василія Великого з давніх давен є духовним та освітнім центром. Саме в його стінах у XVIII столітті було започатковано історію духовної школи, традиції якої у наші часи знайшли своє продовження у колегіумі, що носить ім’я святого Йосафата.

Сьогодні Колегіум є одним з провідних середніх навчальних закладів Західного регіону України — зараз тут виховуються та опановують знання сто п’ятдесят юнаків віком від 14 до 17 років. У розкладі занять, поруч з усіма державними дисциплінами, — уроки християнської етики, основи літургіки, катехизісу, церковної історії. Крім того, учні не залишаються сторонніми спостерігачами монастирського життя, а стають його активними учасниками. Вихованці часто приступають до святої Таїни Покаяння, щодня моляться на Божественній Літургії, причащаються святого Тіла і Крові Христової під час Пресвятого Таїнства Євхаристії. Тобто, для юнаків колегіум стає тим місцем, де вони пізнають безмежну Божу любов, вчаться молитов, прощення і життя в Бозі.

«Для розвитку повноцінної особистості треба надати умови, які б з кожним днем покращували духовний, інтелектуальний та творчий рівень людини, — розповідає ігумен монастиря Чесного Хреста Господнього Чину святого Василія Великого та директор колегіуму отець Іван Майкович. — Зараз ми виховуємо учнів у християнському дусі, і їм набагато краще внутрішньо осягнути вивчення тих чи інших предметів, від яких залежатиме їхнє покликання у цьому світі». Тому сьогодні у закладі існують різноманітні гуртки та студії. Юнаки стають ініціаторами культурних заходів, тут випускається своя газета «Цвіт нації». Крім того, велика увага в навчальному закладі приділяється фізичному самовдосконаленню учнів. Колегіанти є постійними призерами районних та обласних чемпіонатів з футболу, баскетболу, волейболу, настільного тенісу, а легкоатлетична команда постійно здобуває 1-е місце у змаганнях між школами Бучацького району.

Головна мета, якої прагнуть викладачі, вихователі та духівники — допомогти учням не тільки здобути високий рівень знань, але й навчити їх любові до ближнього, до родини, батьків, любові до Бога і Вітчизни. Виплекати в них благородні риси характеру: порядність, відповідальність, чесність; відкрити серця назустріч вірі та надії, допо­могти відшукати власне місце у житті. І яку б професію не обрали вихованці колегіуму в майбутньому, можна бути впевненим у тому, що з ними завжди буде Божа мудрість та християнська любов.

Recent Posts

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt