Теребовлянський коледж культури і мистецтв

 В Вища освіта, КУЛЬТУРА | ЛІТЕРАТУРА | МИСТЕЦТВО, НАУКА | ОСВІТА, Освіта в краї, Професійна та спеціальна освіта

І-ІІ рівень акредитиції
вул. Шевченка, 1, м. Теребовля, 48100, Тернопільська обл.
тел. (03551) 2-17-54, тел./факс. (03551) 2-13-41
e-mail: tvuk@ukr.net
В.о.директора коледжу —  Майовський П.С.

Основні напрями діяльності:
  • підготовка згідно з державним замовлення і договірнимизобов’язаннями висококваліфікованих фахівців для галузі культури і мистецтва;
  • підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
  • атестація педагогічних кадрів;
  • культурно-освітня, фінансово-господарська, виробнича і комерційна діяльність;
  • надання додаткових платних послуг в галузі освіти;
  • участь в науково-навчальних комплексах з вищимі навчальними закладами ІІІ—ІV рівнів акредитації для реалізаці ступеневого навчання студентів.

З 2004 року при Теребовлянському вищому училищі відкрито НКП Київської державної академії керівних кадрів культури і мистецт України заочної форми навчання за спеціальностями:

  • 7.0210 «Документознавство та інформаційна діяльність» кваліфікація: «Документознавець-референт органів державного управління місцевого самоврядування»;
  • 7.020201 «Театральне мистецтв» кваліфікація: «Режисер театралізованих вистав та масових свят, викладач»;
  • 7.020202 «Хореографія» кваліфікація: «Балетмейстр-педагог ансамблю народного танцю, викладач».

Приймаються випускники вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації.

Історія заснування училища

Починалось все в далекому 1940 році, коли було відкрито бібліотечну школу з набором 90 учнів. Після війни, в 1944 році, роботу навчального закладу було відновлено і відкрито клубний та бібліотечний відділи. Через рік його назву було змінено на технікум підготовки культурно – освітніх працівників. Назву «культурно – освітнє» училище отримало у 1961 році з одночасним введенням спеціалізацій : керівник самодіяльного хорового колективу, керівник оркестру народних  і духовних інструментів, керівник хореографічного, театрального колективів та бібліотекар середньої кваліфікації.

У 1990 р. заклад перейменовано в училище культури, а з 1994 р. його повна назва — Теребовлянське вище училище культури.

З 2004 р. На базі навчального закладу відкрито філію Київської академії керівних кадрів культури і мистецтв, де можна здобути вищу освіту.

Сьогодні училище готує кваліфікованих спеціалістів – організаторів сфери дозвілля , викладачів образотворчого мистецтва, викладачів хореографії, артистів ансамблю народного танцю, керівників творчих колективів : хорового співу, народних та духовних інструментів, хореографічних та театральних колективів, режисерів видовищно – театралізованих дійств, свят та обрядів, викладачів декоративно – ужиткового  мистецтва, бібліотекарів, бібліографів.

Навчаючись в училищі студенти різних спеціалізацій мають можливість додатково отримати спеціалізації : розпорядника церемоніалів, художника дизайнера – оформлювача, документознавця, оволодіти предметами за вибором – музейна та архівна справи.

В училищі розробляються проекти навчальних програм нових спеціальностей, проводиться науково – дослідницька діяльність викладачами  і студентами з історії України, з відродження народних традицій, звичаїв та обрядів.

За період існування училища підготовлено 10813 спеціалістів на денній та заочній формі навчання. Училище гордиться випускниками, серед яких науковці, викладачі вузів, народні і заслужені артисти, режисери, заслужені працівники культури, керівники відомих в Україні творчих колективів.

В училищі діють творчі колективи : академічний хор, духовий оркестр, оркестр українських народних інструментів, фольклорно – етнографічний ансамбль «Намисто», ансамбль фольклорного танцю «Джерело», ансамбль народного танцю «Любисток», ансамбль бального танцю «Грація», ансамбль народної музики, вокальний ансамбль «Октава», ансамбль ударних інструментів, ансамбль «Мажореток», театральна студія «Рампа», гуртое поетів – початківців режисерського відділу  «Первоцвіт», ляльковий театр «Промінчик», лабораторія автентичного фольклору «Мелос», клуб творчої молоді «Браво».

Педагогічний колектив працює над покращенням якості підготовки спеціалістів, шукає нові форми і методи, які б відповідали сучасним вимогам. Училище підтримує творчі зв’язки з початковими спеціалізованими мистецькими навчальними закладами та загальноосвітніми школами області. У відповідності до плану роботи обласного управління культури з травня 2000 року на базі училища було проведено І, ІІ, ІІІ та ІV обласні фестивалі — конкурси обдарованої учнівської молоді «Надія».

Згідно з наказом Міністра освіти України від 19.01.94 р.

№ 13 «Про затвердження Положення про навчальний та навчально-науковий комплекс» і з метою підвищення якості підготовки спеціалістів у багатоступеневій системі освіти, ефективного використання  науково-педагогічного потенціалу галузі культури і мистецтва у 1999 р. Створено навчальні наукові комплекси :

«Теребовлянське вище училище культури (ТВУК) — Тернопільська обласна експериментальна комплексна школа мистецтв», який сприяв підвищенню якості і підготовки спеціалістів хореографії;

«ТВУК — Козівська школа мистецтв», яким передбачено підвищення якості і підготовки спеціалістів в структурі образотворчого мистецтва;

«Київський державний інститут декоративно – ужиткового мистецтва та дизайну – ТВУК»;

«Кам’янець-Подільський державний педагогічний університет – ТВУК»;

«Інститут підприємництва , права і реклами – ТВУК», що забезпечує глибокі теоретичні знання, практичні навички та розвиток творчих здібностей студентів і дає можливість проводити спільну організаційно – методичну, наукову, дослідницьку і творчу роботу викладачів навчальних закладів та соціологічні дослідження з питань, що становлять взаємний інтерес, обмінюватись досвідом.

Училище підтримує зв’язки з іншими навчальними закладами, підприємствами, дбає про працевлаштування випускників.

Ми готуємо таких спеціалістів, які вміють думати самостійно, вирішувати різноманітні проблеми, володіють багатим словниковим запасом, який ґрунтується на глибокому розумінні гуманітарних знань. Наша мета – відродження й утвердження духовності і культури українського народу.

Народні аматорські колективи Теребовлянського  вищого училища культури

У 1967 році на базі хорового відділу училища організовано чоловічий вокальний ансамбль «Октава», якому у 1996 році присвоєно звання «народний аматорський».

Художній керівник «Октиви» Микола Павлович Мечник — учасник камерного хору викладачів училища «Благовіст», Струсівської самодіяльної заслуженої капели бандуристів. Вміло поєднує педагогічну, творчу роботу з громадською.

У 1987 році М. П. Мечнику присвоєно звання заслужений працівник культури України. За заслуги у підготовці молодих спеціалістів культури, плідну творчу роботу та активну участь у громадському житті М. П. Мечник нагороджений грамотами облдержадміністрації, обласного управління культури, Міністерства культури та мистецтв України.

Ансамбль «Любисток» є дипломантом І-го Всеукраїнського конкурсу хореографічних колективів, переможцем І-го Всеукраїнського конкурсу хореографічних колективів у номінації вищих та середніх навчальних закладів, нагороджений пам’ятними призами та медаллю, став лауреатом фестивалю-конкурсу імені Вірського (2003 р., м. Київ), лауреатом Міжнародного фестивалю «Веселкова Терпсихора»(2004 р.). Народний ансамбль танцю «Любисток» під керівництвом заслуженого працівника культури України Ігоря Николишина здійснив гастрольні поїздки в Сербію (2002 р.)

Ігор Николишин є автором та балетмейстером 15-и хореографічних постановок. За досягнення в галузі хореографічного мистецтва  нагороджений Почесною відзнакою «Медаль П.Вірського» (2003 р., м. Київ), грамотами обласного управління культури, облдержадміністрації, міністерства культури і мистецтв України.

Народний аматорський театр — студія «Рампа» став лауреатом І-го обласного фестивалю молодіжних театральних колективів «Вернісаж», володарем Гран-прі І-го відкритого фестивалю молодіжних театрів «Овації», І-го Міжнародного фестивалю студентських театрів — студій «Свій» у м. Києві, учасником  міжнародного симпозіуму «Українська ікона. Іконописний досвід діаспори» (м. Київ, 2003 р.), займається активною культурно-просвітницькою діяльністю. Колектив провів гастрольне турне у Польщу (м. Пільзно, Мєхов, Вольбром, Казімєж В’єльський, Горлиця).

Художній керівник «Рампи» Анатолій Романович Нечай нагороджений грамотою Міністерства культури і мистецтв України, подяками ієрарха Тернопільсько-Зборівської єпархії УГКЦ «За плідну та ревну працю для добра церкви та народу», правлячого архієрея Коломийсько-Чернівецької єпархії Павла Василика «За прославу слуги Божого патріарха Йосифа Сліпого засобами драматургії».

Фольклорно-етнографічний  ансамбль «Намисто» був створений у вищому училищі культури викладачем хорових дисциплін, спеціалістом вищої категорії, старшим викладачем. Відмінником освіти України Т. Виннічик у 1986 році. Саме Тамара Артемівна є режисером, сценаристом, безпосереднім учасником театралізовано — художніх дійств та концертних програм.

Перебуваючи у постійному творчому пошуку, керівник займається записом і вивченням народного пісенного фольклору, намагається зберегти автентику народних звичаїв і обрядів українського народу. Ансамбль «Намисто» став творчою лабораторією студентів закладу, де вони набувають навичок сценічності, артистизму, вивчають народні пісні і танці, звичаї і традиції Тернопілля.

Весь художній матеріал ансамблю об’єднано в музично-театралізовані композиції «Забава», «Святвечір», «Гаївки», «Залицяння», «Весілля», «Свято Миколая в родині» основою яких є музична і пісенна народна творчість, яка ґрунтується на місцевому фольклорі.

За порівняно короткий час ансамбль «Намисто» набув популярності, став учасником святкової телепередачі УТ «У колі друзів» (1989 р., м. Київ), фольклорно-мистецьких свят «борівська золота осінь», «Науруз» (1989 р., м. Кокчетав, Казахстан), «Слов’янський вінок» (1991 р., м. Таллін, Естонія), дипломантом обласного конкурсу ім. В. Гнатюка.

За успішні виступи колектив відзначений грамотами, дипломами, подяками. Він — активний учасник літературно-мистецьких та фольклорних свят, щорічно робить творчі звіти.

Нині ансамбль «Намисто» у нових творчих пошуках, збирає та відтворює місцевий фольклор, вивчення якого служить процесу національного відродження.

З року в рік перед шкільною та студентською молоддю, у дошкільних закладах виступає колектив вищого училища культури «Ляльковий театр». Колектив був створений у 1994 році, а його учасниками є студенти різних спеціальностей та спеціалізацій, яких об’єднує одна мета — розширити світогляд дітей, ознайомити з народною творчістю, звичаями, традиціями, обрядами, прищепити любов до народних казок, казок народів світу. У репертуарі колективу — дитячі  ранки, лялькові вистави за народними казками та творами дитячих письменників. Керівник колективу є автором більшості сценаріїв.

Виступи «Лялькового театру» користуються популярністю серед дітей дошкільного та  молодшого шкільного віку, одержують схвальні відгуки фахівців.

Нині художня рада училища училища  рекомендує висунути колектив «Лялькового театру» на здобуття звання «народного аматорського».

Рекомендовані публікації

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt