Кременецький обласний гуманітарно-педагогічний інститут ім. Тараса Шевченка

 В Вища освіта

Кременецький обласний гуманітарно-педагогічний інститут  ім. Тараса Шевченка

III рівень акредитації

вул. Ліцейна,1,

м. Кременець,

Тернопільська обл., 47003;

тел. (803546) 2-19-91; 2-24-89.

е-mail: admin@institut.kr.te.uа

 

 

http://www.kogpi.edu.te.ua/

Ректор – професор Ломакович Афанасій Миколайович

Навчальний заклад засновано у 1805 році відомим вченим, громадським діячем, інспектором Волинської, Подільської та Київської губерній Тадеушом Чацьким. До створення цього закладу долучився також колишній ректор Ягеллонського університету доктор права і теології Гуго Колонтай. З часом гімназію реорганізовано у Волинський ліцей, який за програмою підготовки прирівнювали до університету в м. Вільно. У 1833 році відповідно до указу царя Миколи І цей ліцей перестав діяти, а його матеріально-технічну базу, бібліотеку, ботанічний сад та навчальне обладнання перевезено до м. Києва.

У 2007 році виповнилося лише 5 років, як існує Кременецький гуманітарно-педагогічний інститут. Зараз це вищий навчальний заклад третього рівня акредитації, який готує бакалаврів і спеціалістів із семи спеціальностей. Студенти мають можливість отримати одну з педагогічних професій:

  • Вихователь дошкільного закладу;
  • Вчитель німецької та англійської мови;
  • Вчитель біології;
  • Вчитель географії;
  • Вчитель фізичного виховання;
  • Вчитель музики;
  • Вчитель трудового навчання;
  • Вчитель образотворчої діяльності.

З огляду на потреби області, передбачається ліцензування ще однієї педагогічної спеціальності – «соціальна педагогіка».

В інституті здобувають знання майже 3,5 тис. юнаків та дівчат. Відповідно до наявної ліцензії кількість студентів найближчими роками зросте до 4-4,5 тис. осіб. Форма навчання – державна та на контрактній основі.

Матеріально-технічна база інституту становить чотири навчальних корпусів, загальною площею 28 тис. м , сучасна бібліотека з електронним філіалом, читальні, актові, виставкові зали, центри інтернет-ресурсів, видавничий, спортивний комплекс, гуртожитки, їдальня.

ВНЗ успішно бере участь в експерименті Міністерства освіти та науки України «Intel. Навчання для майбутнього». Прикладом комп’ютеризації навчального процесу може слугувати застосування сучасного програмного забезпечення при вивченні іноземних мов. Навчальний процес осучаснили завдяки комп’ютерному ресурсному центру, який використовується мультифункціонально, і як комп’ютерний інтернет-центр, і як лінгафонний кабінет, оснащений відео-аудіо-  таартикуляційними тренажерами.

Належна увага в інституті приділяється науковим дослідженням. Наразі функціонують чотири науково-дослідні лабораторії.

Цікаво організовано дозвілля студентської молоді. При інституті працюють літературні студії «Ломикамінь» і «Кременець», майстрів пензля радо зустріне студентський гурт «Натхнення». Другий рік успішно діє експериментальний студентський театр «Пілігрім».

Знаними у краї є танцювальний колектив «Горлиця», народний хор, капела бандуристів, камерний хор, вокальний ансамбль «Калина».

Репрезентувати свою творчість викладачі та студенти мають змогу на шпальтах інститутської газети «Замок».

Інститут постійно перебуває у пошуках своєї ніші серед вищих педагогічних закладів. Враховуючи тенденції розвитку вищої освіти в Україні, розробили «Програму поетапного переходу інституту до регіонального профільного університету». Такий навчальний заклад надаватиме вищу професійну освіту, готуватиме бакалаврів з педагогічних напрямів, магістрів з певних спеціальностей та здійснюватиме наукові дослідження з окремих галузей.

 

Recent Posts

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt