Західноукраїнський національний університет

 В Вища освіта, НАУКА | ОСВІТА, Освіта в краї

Тернопільський національний економічний університет

IV рівень акредитації

вул.Львівська, 11, м.Тернопіль, 46004

http://www.tneu.edu.ua

25 серпня 2020 року Тернопільський національний економічний університет перейменовано у Західноукраїнський національний університет, який тепер є багатогалузевим та класичним університетом.

Потужним освітянським та науковим флагманом України є Тернопільський нацыональний економічний університет. Датою його народження став 1996 рік, коли це була філія Київського інституту народного господарства. В січні 1971 року наш заклад став першим у республіці фінансово-економічним вищим навчальним закладом, у якому навчалася вже тисяча студентів, а їхніми наставниками були 60 педагогів.

Відтоді інститут почав бурхливо розвиватися і в 1994 році йому надано статус академії народного господарства.

Сьогодні в університеті навчається 29404 студентів за 19 спеціальностями і 43 спеціалізаціями.

Навчально-виховний процес забезпечують 72 кафедри, на яких працює 1153 викладачі. З них: 45 — академіки, 20 — члени-кореспонденти галузевих академій наук, 69 — доктори наук, професори, 359—кандидати, доценти.

Славу навчальному закладу створюють його випускники. Тернопільський державний економічний університет має ким пишатися. Серед його вихованців державні діячі — заступник голови Адміністрації Президента України — Павло Гайдуцький, заступник голови Податкової адміністрації — Сергій Лєкарь, голова Державної митної служби — Микола Каленський, головний контролер-директор департаменту Рахункової палати — Ярослав Фліссак, а також чимало генеральних директорів виробничих об’єднань, президентів фінансових та промислових груп.

Навчальні плани університету інтенсивні та гнучкі. Це забезпечує фундаментальну фахову підготовку у перші роки навчання з подальшим переходом до спеціалізації за рахунок поступового перетворення базових курсів на спеціальні дисципліни.

У співпраці з провідними вищими навчальними закладами Німеччини, Великобританії, Польщі, Болгарії Академія готує фахівців відповідно до вимог Закону України “Про вищу освіту” та стандартів освіти розвинених європейських держав. Ряд дисциплін в університеті викладають вчені країн Європи та США.

В університеті готують фахівців за міжнародною триступеневою системою: бакалавр, спеціаліст, магістр.

У ТНЕУ діють три спеціалізовані вчені ради із захисту кандидатських дисертацій та одна спеціалізована вчена рада із захисту докторських дисертацій.

Уже вісім років поспіль з ініціативи Тернопільського державного економічного університету Міністерство освіти та науки України, Центр європейських і міжнародних студій ТНЕУ, Університет ім. Й-В.Гете у Франкфурті-на-Майні (Німеччина), Університет Ліон-2 ім.Люмієра (Франція), Університет ім.Еразмуса у Роттердамі (Нідерланди) проводять у Ялті-Форосі Міжнародні конференції на тему “Проблеми економічної інтеграції України в Європейський Союз”.

Успішно проводиться навчання в Україно-Нідерландському факультеті економіки та менеджменту, Україно-Німецькому факультеті міжнародної економіки та менеджменту, які є структурними підрозділами Інституту міжнародного бізнесу та менеджменту. Не менш популярним є Україно-Польський факультет фінансів і страхування у складі Інституту фінансів. Студенти цих факультетів щорічно проходять стажування за кордоном.

На сьогодні ТНЕУ має 15 підрозділів. Одна з філій розташована у столиці Вірменії — Єревані. А також діє ряд віддалених структур — в Івано-Франківську, Сваляві, Калуші, Луцьку, Вінниці, Нововолинську, у Форосі і навіть Києві. ТДЕУ забезпечує Україну спеціалістами престижних професій з фінансово-банківської діяльності, обліку і аудиту, економіки та управління тощо.

Університет став своєрідною холдинговою компанією, до якої входять інститути, створені на базі колишніх факультетів, центри магістерської та довузівської підготовки, Центр європейських і міжнародних студій, акціонерні банки, інноваційний, навчально-виробниче агропідприємство, асоціація страхових компаній, консультаційні та аудиторські фірми.

Разом з економічним факультетом Дрезденського технічного університету в Тернопільському державному економічному університеті відкрито програму, після завершення якої тернопільські студенти зможуть, окрім українського диплома магістра за спеціальністю “Міжнародна економіка”, отримати також німецький диплом за спеціалізацією обраного економічного напрямку.

З 2002 року ректором ТНЕУ є Сергій Юрій. Уже більше 32 років минуло відтоді, як він поєднав своє життя з цим вузом. Сьогодні він дійсний член Академії економічних наук України, доктор економічних наук, професор.

Структура університету

Факультети

Філії

Інститути

Навчально-консультаційні центри

Відділи

Центри

Управління

Поліклініка

Більш детальну інформацію про Тернопільську академію народного господарства можна отримати за адресою:

http://www.tane.te.ua/

Recent Posts
Коментар

Залишити коментар

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt