Тернопільська обласна філармонія

 В Концертні організації

 вул. Кн. Острозького, 11, м. Тернопіль, 46008
тел./факс: (0352) 52-53-84 ; приймальня – (0352) 52-47-94
концертний відділ – (0352) 52-61-09 ; каса – (0352) 25-07-48
e-mail: tof11tr@i.ua
Сайт: https://filarmony.te.ua
Художній керівник – Мирослав Кріль
Директор — Лемішка Ярослав Петрович

Тернопільська обласна філармонія заснована в грудні 1939 року. У різні часи впродовж 70 років тут працювали музиканти, які своїм талантом прославили Тернопільщину в Україні та за її межами. Серед них: народні артисти України Іво Бобул та Віктор Павлік; заслужені артисти України: Любов та Віктор Анісімови, Микола Болотний, Григорій Котко, Олег Марцинківський (керівник вокально-інструментального ансамблю «Медобори»), заслужений працівник культури України Микола Вороняк (керівник хорової капели) .

Особливою сторінкою в історії організації є творчість заслуженого артиста України Олександра Данічкіна, який був керівником ансамблю танцю «Надзбручанка» в період з 1964 по 1986 рік. Ще і сьогодні основу репертуару ансамблю складають танці, поставлені цим талановитим балетмейстером.

Творчий колектив філармонії – високо професійні музиканти, танцюристи, вокалісти, лауреати Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів. У творчому доробку колективів та окремих виконавців  понад 100 концертних програм, однак усі митці постійно працюють над оновленням репертуару.

Активна коцертна діяльність філармонії. Колективи та виконавці працюють в містах та селах області, України та за її межами. Філармонія успішно співпрацює з відомими мистецькими колективами інших областей і країн, створює спільні проекти.

Філармонія сьогодні розташована в приміщенні, що є історико-культурною пам’яткою. Тут в 1905 р. виступав Іван Франко, з 1915 до 1917 року працював український театр «Тернопільські театральні вечори», який створили Лесь Курбас та Микола Бенцаль. У 1928 році відбувся великий сольний концерт Соломії Крушельницької, а в 1929 році перед тернополянами виступав Богдан Лепкий.

В приміщенні є концертний зал на 366 місць,малий репетиційний зал, кімнати для занять. Філамонія забезпечена музичними інструментами, сучасною звукопідсилювальною та світловою апаратурою.

Творчі колективи та окремі виконавці Тернопільської обласної філармонії:

Рекомендовані публікації
Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt