ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І-ІІІ ст. | Коцюбинці

02.01.2020 | Автор: | Категорія: Загальна освіта

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Коцюбинці Гусятинського району, Тернопільської області
№ у системі: 17919
Код ЄДРПОУ: 23594841
Повна назва: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів с.Коцюбинці Гусятинського району, Тернопільської області
Скорочена: ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Коцюбинці
Тип ЗЗСО: Загальноосвітня школа
Ступiнь: I-III
Форма власності: комунальна
Тип місцевості: сільська
Індекс: 48271
Поштова адреса: Україна, Тернопільська область, Гусятинський район, с.Коцюбинці, вул. Зелений Кут, 64
Код КОАТУУ: 6121683001
Телефони: (096)3034144, (03557)49056
E-mail: school-kotsubyntsi@ukr.net
Сайт(и): http://www.kotsiubyntsi-zosh.te.sch.in.ua
ЗЗСО на порталі «Нові знання»: http://nz.ua/school/wall?id=17919
Директор: Білан Ольга Петрівна
Куратор ЗЗСО:  Яцишен Олександра Миколаївна
Мова навчання: українська
Спроможність закладу освіти (учнів): 300
Кількість учнів: 180
Кількість персоналу: 35
Кількість класів: 11
Кількість приміщень: 45
Кількість інклюзивних класів: 0
Кількість учнів у них: 0
Бюджетування (засновник): Бюджет Коцюбинської сільської об’єднаної територіальної громади (19534000000)

джерело

З ІСТОРІЇ ШКОЛИ СЕЛА КОЦЮБИНЦІ

Простежити розвиток освіти в с. Коцюбинці можемо з 1926 року. Навчальне приміщення було розташоване в центрі села (колишнє приміщення сільської ради). В школі налічувалось 45 учнів. Директором школи був Суть Степан Антонович. Коли прийшли поляки його замордували в школі.

На цей час припадає розширення шкільних приміщень і школа іменувалась семирічкою. В цей час діти навчались в трьох приміщеннях. Протягом 1927-1943 років директором школи працював Думановський. Це була польська семирічна школа. Один раз на тиждень вчили українську школу.

В цій школі також навчали таких предметів: польську, рахунки, співи, читання. Фізичні заняття проводили перед уроками. Наповнюваність класів була нерівномірна: 14-25 учнів. Вчителями молодших класів були: Хомікуна, Панковська, Гнатковська (всі вони були не місцевими).

Син директора школи Думановський Богдан вчив хор, який користувався великою популярність серед місцевих жителів, а також був відомий і за її межами. Історію та географію вчив Варшалєвич з міста Копичинець. На релігію ділились: польські діти йшли до польського ксьондза, а українські – до отця Петра Томашівського. Урок польської мови починали польською молитвою, а український – молитвою Отче наш.

Шкільні приміщення на цей час розширились і вони були в приміщеннях сільської ради(колишньої) і будинку навпроти, де знаходиться Будинок побуту. В 1936 році почала діяти українська школа. В роки ІІ Світової війни в школі вчили німецьку мову, але навчання велось на українській мові.

У 1943 році директором школи став вичтель німецької мови Лисак Петро Васильович. У школі також працювали Сердюк П.І,- вчитель української мови та літератури, його дружина – географії і історії. В цей час у школі працювала дочка священика Томашівська Ірина.

За спогадами Бабій Ганни Петрівни, 1938 року народження, клас, де вона навчалась був розташований, де зараз садиба Буртника Івана. Тут вчились молодші класи(1-3 класи). А в четвертому класі навчались в приміщенні, де живе сім’я вчителів Лапшій. Цей будинок належав сім’ї Дмитрів, але за зв’язок з націоналістами, а синів Дмитра і Григорія постріляли в криївці, маму вивезли в Сибір ( батько помер раніше) будинок конфіскували і віддали під шкільне приміщення. Вже з 1946 року тут навчалися діти.

Рябенко Володимир Платонович директором школи працював 1954-1955 навчальний рік. Заучив в той час був Лисак Петро Васильович, що читав німецьку мову. Кириленко Ліда Григорівна читала російську мову, Купчинська Галина Платонівна – біологію, Лихо Ярослава Юрківна – математику, в молодших класах працювали Ранчаківська Марія Іванівна, Лапшій Ірина Романівна і Іван Григорович.

Протягом 1955-1956 навчального року директором школи працював Плюгін Петро Васильович. До вчительського складу додалась сім’я Крутій. Крутій Ганна Іванівна працювала в молодших класах, її чоловік Михайло Миколайович – вчив фізкультуру.

З 1957 по 1961 роки директором школи працювала Джума Надія Денисівна. Завучем працювала Загородня Катерина Денисівна. В школі працювали: Соколова Ярослава Юрківна, що читала математику, Купчинська Галина Платонівна – біологію, Дудка Євген Павлович – українську мову і німецьку мову, Куделя Григорій Романович – російський мовник, він був звинувачений в націоналізмі. Покінчив життя самогубством у Хоросткові. В молодших класах працювали Клименко Галина Павлівна, Ранчаківська Марія Іванівна, Крутій Ганна Іванівна, Лапшій Іван Григорович, піонервожатою працювала Бала Зеновія Михайлівна.

(фото)Вцентрі Джума Надія Денисівна – директор школи, зліва на право: Дудка Євген Павлович, Мерзлікіна Олександра Кирилівна, Куманяк Володимир Антонович. 1958 рік.

У 1930 році наша школа стала восьмирічною. У зв’язку з тим, що приміщення були замалі, а кількість учнів зростала, Надія Денисівна піднімає питання про будівництво нової школи, на загальних зборах колгоспників. Батьки підтримують клопотання директора і збори приймають рішення про будівництво школи. Це повинна була бути типова восьмирічна школа.

Завдяки наполегливому втручанню педагогічного колективу Русина Івана Івановича проект школи було розроблено ще в 1960 році. Але будівництво розпочали вже за нового директора – Барткова Михайла Олександровича.

Директором школи Джума Надія Денисівна працювала до 1961 року. Заступником – Мерзлікіна Олександра Кирилівна.

У 1971 році Коцюбинецьку середню школу закінчило 21 учень. З них два учні отримали золоті медалі. Це Душніцька олександра Миколаївна(чоловіче прізвище Яцишен) і Хабінець Олександра Володимирівна. З цього випуску багато учнів закінчили вищі навчальні заклади: 5 випускників – педагогічні інститути і працюють у рідній школі і 1 випускник – Тернопільський медичний інститут (зараз працює в Борщові).

Учні Коцюбинецької середньої школи підтримували зв’язки з нашими односельчаном письменником Тарнавським Миколою Миколайовичем.

З 1974 по 1975 навчальний рік директором школи працював Недільський Степан Михайлович. Заучем – Соколова Ярослава Юрківна. Організатором – Расевич Петро Іванович, який читав українську мова. Його дружина Зоя Миколаївна була російським мовником.

Географію викладав Плечінь Теодозій Андрійович, він був одночасно воєнруком і вчителем фізкультури, історію читав директор, він же і іноземну мову і Джума Надія Денисівна, математику читали Соколова Ярослава Юрківна і Хоптова Марія Ільківна.

Біологію – Губіцька Євгенія Іванівна, російську мову і літературу – Надіон Ігор Борисович і Довбня Наталія Миколаївна. Фізкультуру Короткий Микола Андрійович. Фізику читала Мельничук Надія Яківна, хімію – Січкар Світлана Василівна.

В молодших класах працювали: Лапшій Ірина Романівна і Іван Григорович, Бала Зеновія Михайлівна, Хабінець Олександра михайлівна.

Старша піонервожата – Галак Ганна Петрівна. Лаборантом і вчителем малювання – Павлюх Богдан Іванович. У бібліотеці працювала Гринюка Марія Іванівна.

З 1975 по 1977 навчальний рік директором школи працював Грабець Михайло Петрович.

Заучем школи – Білан Микола Павлович, який читав німецьку мову, математику – Соколова Ярослава Юрківна і Хоптова Марія Іванівна, фізику – Мельничук Надія Яківна, хімію – Павлюх Світлана Василівна, географію – Цітульський Степан Степанович.

Історію читав Клімов Віктор Михайлович та Галак Ганна Петрівна, українську мову та літературу – Копчак Зеновія Андріївна і Луцька Галина Броніславівна. Військову підготовку викладав Філик Аркадій Андрійович, він вже вів уроки фізкультури йому допомагав Шароварник Ярослав Іванович. Біологію вела Губіцька Євгенія Іванівна. Російську мову і літературу викладали Гатич Олександр Іванович і Шванк Віра Павлівна.

В молодших класах працювали Лапшій Ірина Романівна і Іван Григорович, Бала Зеновія Михайлівна, Хабінець Олександра Михайлівна. Старша піонервожата Вівчар Олександра Григорівна. На групі продовженого дня – Бережна Я.О., Шванк О.І., Хома Г. С., Котвіцька О.О., Гринюка М.І. – бібліотека, Павлюк Б.І. – малювання і лаборант.

Протягом 1977-1984 навчального року школу очолював Білик Євген Петрович. За його керівництва заучі школи мінялися. Почав працювати з Біланом Миколою Павловичом, дальше Новожен Анатолій Іванович, Копчак Зеновія Андріївна і Юрчишин Михайло Васильович.

Організатором – Галак Ганна Петрівна. Українську мову і літературу читали Придан Ганна Михайлівнаі Топольніцька Галина Броніславівна, Гатич Олександр Іванович і Шванк Віра Павлівна читали російську мову і літературу. Математику читали Душніцька Олександра Миколаївна, Душніцька Ярослава Юрківна, Хоптова Марія Ільківна, фізику – Походай Богдан Іванович.

Хімію читала Павлюх Світлана Василівна, біологію – Губіцька Євгенія Іванівна, географію – Колодій Ольга Григорівна. Німецьку мову читав Чемерис Роман Марянович, який на громадських засадах в ті роки (1979-1983) був керівником шахового гуртка при школі. Учні брали участь в районних змаганнях з шахів серед піонерських дружин на призи клубу “Біла тура”, а головне – ставали переможцями.

Історію – читала Джума Надія Денисівна. Фізкультуру – Свіршко Володимир Іванович, музику і співи – Добровольський Володимир Юліанович. В молодших класах працювали: Бала Зеновія Михайлівна, Хабінець Олександра Михайлівна, Лапшій Ірина Романівна. Вихователями Бережна Ярослава Омельянівна, Шванк Ольга Іллінічна, Хама Ганна Степанівна, Котвіцька Ольга Олексіївна, Лапшій Іван Григорович. Старша піонервожата – Чемерис Олександра Григорівна. Лаборантом – Павлюх Богдан Іванович, Гринюка Марія Іванівна – бібліотекар.

З вересня 1984 по серпень 1990 року школу очолював Квасний Дмитро Михайлович, Який читав історію. Завучем працював Юрчишин Михайло Васильович, який викладав українську мову і літературу, організатором – Павлюх Світлана Василівна, читала хімію.

З 1987 року завучем працювала Світлана Василівна. Дячук Ярослав Йосипович – вчив історію і вів військову підготовку. Українську мову і літературу читали: Копчак Зеновія Андріївна і Лаговець Марія Петрівна. Гура Оксана Григорівна, Фірсова Ольга Олександрівна, Пушкар Ольга Володимирівна і Шванк Віра Павліна читали російську мову і літературу.

Математику читали Душніцька Ярослава Юрківна і Душніцька Олександра Миколаївна, Хоптова Марія Ільківна. Фізику читала – Гапій Ганна Йосипівна. Історію читала Галак Ганна Петрівна, географію і природознавство – Колодій Ольга Григорівна, біологію – Губіцька Євгенія Іванівна. Німецьку мову читала – Савка Марія Онуфріївна, фізичне виховання – Гура Григорій Михайлович, креслення і технічну працю – Сімчук Микола Михайлович.

У молодших класах працювали – Лапшій Ірина Романівна, Бала Зеновія Михайлівна, Хабінець Олександра Михайлівна. Вихователями Груп продовженого дня працювали: Бабій Люба Василівна, Бережна Ярослава Омельянівна, Деренівська Галина Євстахівна, Папінко Галина Мар’янівна, Джума Дарія Володимирівна. Музику і співи – Чайка Михайло Миколайович, лаборант і образотворче мистецтво – Павлюх Богдан Іванович, Папінко Ганна Миронівна, медичним працівником – Карпишин Михайло Григорович.

Протягом цих років відбулися деякі зміни у вчительському складі, а саме з 1986 р. – військову підготовку вів Костюк Олег Володимирович, на групі продовженого дня – Ющак Люба Михайлівна.

Ще за керування Квасного Дмитра Михайловича було поставлено питання про добудову школи. Але вона розпочалась з 1991 року, за керівництва Павлюх Світлани Василінм. За Дмитра Михайловича біля школи було посаджено дендропарк і асфальтовано подвір’я коло школи.

Починаючи з жовтня 1990 року директором школи працює Павлюх Світлана Василівна. З 1 грудня 1990 року завучем школи працювала Галак Ганна Петрівна і до грудня 1992 року. За цей час організаторм працював Юрчишин Михайло Васильович. З 1993 року завучем школи працює Михайло Васильович, а заступником по виховній роботі Галак Ганна Петрівна. Вчительський колектив на цей час дуже омолодився.

Педагогічний склад у 1991-1994 роках

  • Українська мова і література – Юрчишин Михайло Васильович, Юрчишин Галина Євстахівна, Божук Лариса Романівна, яка також читає світову літературу. Цей предмет токаж викладали: Фірсова Ольга Олександрівна і Гура Оксана Григорівна.
  • Математику: Яцишен Олександра Миколаївна, Ющак Люба Михайлівна, Дубик Марія Михайлівна.
  • Фізику і астрономію – Власюк Роман Іванович, історію – Галак Ганна Петрівна, Джума Дарія Володимирівна.
  • Географію на початку читала Шванк Галина Михайлівна, а з грудня 1994р. –Дудка Володимир Зеновійович.
  • Біологію – Засідко Світлана Іванівна, іноземну мову – Гринюка Марія Онуфріївна. Фізкультуру – Гура Григорій михайлович та Бабій Іван Петрович.
  • Трудове навчання Сімчук Микола Михайлович та Воробець Іван Павлович. Музику Добровольський Володимир Юліанович.
  • Образотворче мистецтво – Павлюх Богдан Іванович.
  • В молодших класах працювали: Пастущин Оксана Степанівна, Коціра Ольга Миронівна, Самборська Галина Петрівна, Бабій Люба Василівна, Хабінець Олександра Миколаївна, Бережна Олександра Омельянівна і Добровольська Марія Михайлівна.
  • На групі продовженого дня працювали: Лапшій Галина Ярославівна, Власюк Ганна Йосипівна, Чагарин Галина Анатоліївна, Найдух Галина Романівна, Бала Зеновія Михайлівна, культорганізатором – Рабська Люба Миколаївна.

джерело

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2977 публікацій.

Залишити відповідь