ЯКОВЧУК Василь Лукашевич

23.11.2016 | Автор: | Категорія: Діячі культури й мистецтва
yakovchuk-vasy-lЯковчук Василь Лукашевич (7.10.1935, с. Велика Цвіля Ємільчинського району Житомирської області) — артист розмовного жанру. Заслужений артист Української РСР (1989).

Народився у селянській родині. З дитинства мріяв стати артистом, слухаючи вірші Т. Шевченка, С. Руданського, Л. Українки, які часто читала вечорами мати після роботи. Співала вона малому і чарівних народних пісень.

Навчався у Великоцвілянській школі, служив у армії, працював на Житомирському механічному заводі. У 1958 році поступив в Житомирське музичне училище, після закінчення якого у 1962 році працював лектором-музикознавцем, артистом розмовного жанру ансамблю пісні і танцю «Льонок» Житомирської обласної філармонії. Багато корисного дала митцеві дворічна студія художнього читання в Москві, яку закінчив в 1970 році.

З 1971 року — артист розмовного жанру Тернопільської обласної філармонії. Створені десятки сольних концертних програм. Особливі за своєю творчою палітрою — це композиція за поезією Степана Будного (В. Яковчук став лауреатом премії ім. С. Будного в 1976 р.) та композиція, присвячена 175-й річниці від дня народження Т. Шевченка «І буде син, і буде мати, і будуть люди на землі…».

У творчому доробку поруч з серйозним репертуаром звучить завжди веселе сатиричне слово, яке викликає посмішку та добрий настрій у людей.

За творчі здобутки нагороджений грамотами Міністерства культури України, грамотами Тернопільського облвиконкому, знаком «Відмінник культурного шефства над селом». В 1989 році присвоєно почесне звання «Заслужений артист УРСР». Дружина — Яковчук Надія Полікарпівна.

Джерело

Дем’янова, І. Яковчук Василь Лукашевич [Текст] /І. Дем’янова // Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль, 2008. — Т. 3 : П — Я. — С. 683-684.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2787 публікацій.

Коментарі (1)

  1. […] Яковчук Василь Лукашевич (7.10.1935, с. Велика Цвіля Ємільчинського району Житомирської області) — артист розмовного жанру. Заслужений артист Української РСР (1989). […]

Залишити відповідь