Всеукраїнська літературно-мистецька премія імені Братів Богдана та Левка Лепких

premia-imeni-brativ-bogdana-ta-levka-lepkihВсеукраїнська літературно-мистецька премія імені Братів Богдана та Левка Лепких заснована 1991 редакцією журналу «Тернопіль».

До 2005 року вручалась як Всеукраїнська літературно-мистецька та громадсько-політична премія імені Братів Богдана та Левка Лепких.

Нею нагороджують людей, які зробили значний вклад у розвиток української культури. Певний час (через відсутність коштів) премію не вручали. Стараннями ініціативної групи у 2008 році премію було відновлено.

Вручення та пошанування лауреатів Премії за кожен попередній рік проводиться у визначений Положенням термін — 22 січня, у День Соборності України.

Вік учасників не обмежений. Необхідні матеріали: автобіографія, творча біографія в довільній формі, подання від громадської організації, перелік робіт, завірених громадською організацією. Матеріали приймаються протягом року.

Голови комісії в попередні роки — Олесь Гончар, Борис Хижняк. Голова Ради – Богдан Хаварівський, заступник голови – Роман Півторак, секретар – Михайло Ониськів, секретар-архівіст – Богдан Кусень.

Лауреати

2018 – Лауреати премії Братів Лепких — 2018

2017

КУПЧИНСЬКИЙ Олег Антонович Олег Антонович (Львів) – за серію літературно- і мистецтвознавчих досліджень останніх років.

МИХАЛЬСЬКА Лариса Романівна (Тернопіль) – за цикл (майже 200) програм ТТБ «Відверті діалоги».

о. Василь ПОГОРЕЦЬКИЙ (Копичинці Гусятинського району) – за книги прози та поезії «На роздоріжжі» (2013), «Хрест на вістрі буття» (2014), «Україна іде…» (2016), «Рахманне роздолля» (2017) та публікації під рубрикою «Духовні обереги» в журналі «Літературний Тернопіль».

ШУПЛЯК Олег Ілліч (Бережани) – за серії живописних картин «Двовзори» та «Рідна земля».

2016

Мацьків Леся Степанівна (сценічний псевдонім Горлицька; м. Бучач) – за поетичну, композиторську, педагогічну і благодійну діяльність останніх років.

Людмила та Олексій Покусінські (м. Борщів–м. Рибниця, Придністров’я) – за монографію «Борщівська народна сорочка. Матеріали. Крій. Техніка шитва. Колекція Борщівського краєзнавчого музею» (2012).

ФАРИНА Ігор Андрійович  (м. Шумськ) – за книги есеїстки «Вогнище на дощі» (2011), «Шумська мелодія» (2012), повість «Кулемет» (2016).

ФОЛЬВАРОЧНИЙ Василь Іванович (м. Київ) – за роман-епопею «Симон Петлюра» у п’яти книгах (2009–2014), роман «Хрещеники Сталіна» (2012) і роман-сповідь «Розчахнута душа» (2014).

2015

ГЕРМАН Олег, письменник, науковець, громадський діяч — за літературно-мистецьку твори і просвітницьку діяльність у ЗМІ.

СЕМЕНЯК-ШТАНГЕЙ Валентина, журналістка, письменниця, фотохудожниця — за багаторічну літературну і журналістську діяльність.

ТКАЧИК Богдан, художник, громадський діяч — за цикл художніх полотен “Хресна дорога України” і громадську діяльність.

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ Олег, діяч культури, директор Тернопільської загальноосвітньої школи № 14 — за багаторічну діяльність щодо збереження пам’яті про Богдана Лепкого.

2014

ВАВРИК Оксана, мистецтвознавець — за монографічні дослідження та книгу «Кобзарські школи в Україні».

ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСНА КОМУНАЛЬНА ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНА КОМПЛЕКСНА ШКОЛА МИСТЕЦТВ ІМЕНІ ІГОРЯ ҐЕРЕТИ (директор Остап Гайдукевич) — за вагомий внесок у розвиток національної культури та високоорганізований навчальний процес.

МАКСИМІВ Іван, видавець, громадсько-політичний діяч — за багаторічну видавничу діяльність і популяризацію творчої спадщини Братів Лепких.

НИЧИК Богдан, редактор — за громадсько-культурну діяльність і серію статей про творчість Богдана Лепкого.

2013

АНДРЕЙЧИН Михайло, голова осередку НТШ, доктор медицини, професор медичного університету імені І. Горбачевського — за вагомий внесок у розвиток науки і культури та багаторічну популяризацію творчих досягнень видатних українських вчених і громадсько-культурних діячів.

ГОНЧАРЕНКО Олег, член Національної спілки письменників України, поет, прозаїк, публіцист (м. Мелітополь Запорізької області) — за багаторічну творчу діяльність і за книгу поезій «Катрени оголошених картин» (навіяне живописом Івана Марчука.

ДУДА Ігор, директор обласного художнього музею, заслужений працівник культури — за творчі дослідження у царині українського мистецтвознавства та багаторічну краєзнавчу діяльність.

ТИХИЙ Богдан, заступник директора Державного історико-архітектурного заповідника (м. Бережани) — за популяризацію творчості братів Богдана та Левка Лепких і особистий внесок у збереження історико-культурної спадщини.

2012

БАРНА Володимир, поет, відповідальний секретар Національної спілки письменників України (м. Київ) — за активну літературно-мистецьку роботу на пошанування творчості Богдана Лепкого та книгу «Храм вічності душі».

ТУПІЛКО Віктор, голова Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Чорнобиль-допомога» (м. Донецьк)  — за пропаганду української історії, літератури та мистецтва на Сході України.

УДІНА Тамара, член Національної спілки художників України, мистецтвознавець (Тернопіль-США) — за вагомий внесок у розвиток українського образотворчого мистецтва, зокрема публікації останніх років у художніх каталогах та засобах масової інформації (вручено посмертно).

2011

ЛАЗАРОВИЧ Микола, доцент Тернопільського національного економічного університету, докторант — за серію публікацій з історії України, зокрема українського січового стрілецтва.

ГАВДИДА Наталія, викладач кафедри іноземних мов Тернопільського національного технічного університету імені І. Пулюя, кандидат філологічних наук — за популяризацію та утвердження імені і творчості Богдана Лепкого.

СТЕЛЬМАЩУК Степан, композитор і диригент, професор, музикознавець і фольклорист — за багаторічну подвижницьку працю на ниві української культури, дослідження творчості родини Лепких та книги останніх років.

СТАНКЕВИЧ Михайло, член-кореспондент Національної академії мистецтв України, доктор мистецтвознавства (м. Львів) — за науково-творчі дослідження в царині українського мистецтвознавства та виховання молодих науковців.

МОСІЙЧУК Олег, режисер, народний артист України — за постановку в Тернопільському академічному обласному драматичному театрі імені Т. Шевченка вистави «Мазепа».

РІЗНИК Левко, письменник (м. Львів) — за романи останніх років, у тому числі опубліковані в журналі «Літературний Тернопіль» — «Поет і Пророк», «Доктор і Професор, або На шляху поступу».

ТКАЧУК Микола, літературознавець, доктор філологічних наук, професор ТНПУ імені В. Гнатюка — за серію літературознавчих праць, зокрема дослідження та популяризацію творчої спадщини Богдана Лепкого

2010

ІВАШКІВ Василь, вчений-літературознавець, фольклорист (м. Львів) — за серію монографічних досліджень з історії української літератури, підготовку і видання творів заборонених комуністичним режимом українських письменників.

ЛЕМІШКА Ярослав, оперний і камерний співак — за пропаґанду української пісні за межами України та концертну діяльність останніх років.

БЕЗКОРОВАЙНИЙ Євген, поет, голова ТОО НСПУ — за поетичні книги «Душа як сонях» та «Осіння сльоза».

УНІЯТ Віктор, історик, краєзнавець, журналіст — за науково-краєзнавчі дослідження та публіцистичну діяльність.

УДІН Євген, графік, громадський діяч за вагомий внесок у розвиток української книжкової графіки, сумлінну працю і високий професіоналізм та активну громадсько-культурну діяльність.

ЧЕРЕМШИНСЬКИЙ Остап, краєзнавець, етнограф, літературознавець, громадський діяч — за багатолітню популяризацію творчості Богдана, Левка та всієї родини Лепких.

2009

ВЕРМІНСЬКИЙ Володимир, співак, дириґент, аранжувальник, громадський діяч — за реалізацію історично-пізнавального концертно-естрадного проекту «Відлуння криївки» у 2009 році.

ЛУБКІВСЬКИЙ Роман, поет, перекладач, науковець, громадський діяч, дипломат (м. Львів) — за літературні твори і переклади останніх років, широку громадську діяльність на Тернопіллі у 2004–2009 роках.

МАРЧУК Іван, художник (м. Київ) — за високомистецькі художні полотна останніх років, гідну репрезентацію Тернопільщини на всесвітньому рівні у 2004–2009 роках.

ПІВТОРАК Роман, педагог, громадський діяч, краєзнавець, меценат — за значний вклад у розвиток освіти, козацтва і краєзнавства області, популяризацію творчості всесвітньовідомого скульптора Михайла Паращука у 2004–2009 роках

СМИК Олександр, письменник, культуролог, поет-пісняр, виконавець власних текстів, драматург — за реалізацію історично-пізнавального концертно-естрадного проекту «Відлуння криївки» у 2009 році.

2008

БІЛИК Надія, літературознавець (м. Тернопіль) — за публікації в галузі лепкознавства останніх років.

ВОЗНЮК Володимир, поет, літературознавець, есеїст, перекладач, культуролог (м. Чернівці) — за збірки поезій і науково-краєзнавчих досліджень.

АСТАФ’ЄВ Олександр, поет, перекладач, науковець (м. Київ) — за поетичні та літературознавчі книги.

ДЕМЧИШИН Іван, літератор — за серію публікацій у журналі «Літературний Тернопіль» протягом 2008 року.

НЕОПАЛИМА КУПИНА, народний фольклорний театр танцю  (керівник Василь Починок) Тернопільського ВПУ № 4 імені М. Паращука — за концертну діяльність у 2005–2008 роках.

2006

ЗЛОНКЕВИЧ Ярослав, композитор, музикант, педагог — за плідну роботу в розвитку української музичної творчості, композиторську діяльність та пропагування творів братів Б. та Л. Лепких.

ХИЖНЯК Борис, письменник, журналіст, громадський діяч — за серію оповідань, повістей і романів з життя тернопільського краю.

 2005

ГОЛОВИН Богдан, історик, педагог, публіцист, громадсько-освітній діяч — за активну громадсько-політичну та публіцистичну діяльність.

КІРІНДАСЬ Володимир, інженер-зв’язківець, громадський діяч, літератор— за збірки поезій 2001–2005 років.

ЛИТВИН Володимир, державний і політичний діяч — за вагомий особистий внесок у процеси українського національного державотворення.

СМАЛЬ Кузьма, композитор, фольклорист, музикоетнолог, педагог (м. Кіцмань) — за збереження й популяризацію української пісенної творчості.

СОРОКА Петро, письменник, літературознавець, редактор, видавець — за вагомий вклад у сучасну літературну критику, полемічну і публіцистичну діяльність у 2001–2004 рр.

2003

БУРЛАКА, ансамбль полонених вояків 1-ї Української дивізії Української Національної Армії — за популяризацію української пісні, національно-визвольних змагань та за подвижницьку гуманітарну місію.

ДИРДА Надія, культурно-освітня діячка, краєзнавець — за широкомасштабну та багаторічну пропаганду творчої спадщини Б. і Л. Лепких та їх батька Сильвестра Лепкого на Бережанщині.

ЗОЗУЛЯК Євген, журналіст, письменник — за збірки поезій останніх років «Політ світлячка в темряві», «Голуб і поет» та «Соло для камерного хору».

САВКА Орест, актор, режисер, сценарист, громадський діяч— за багаторічну режисерську і сценічну діяльність, популяризацію творчості Богдана і Левка Лепких.

СКАЛЬСЬКА Уляна, вчений у галузі хімії, громадсько-культурна діячка (м. Івано-Франківськ) — за велику подвижницьку працю в справі повернення Прикарпаттю імені та творчості братів Лепких і їхнього батька Сильвестра.

ХАВАРІВСЬКИЙ Богдан, архівіст, педагог, краєзнавець, громадсько-культурний діяч, літератор — за плідну роботу у справі відкриття нових архівних даних з історії національно-визвольних змагань, науково-пошукову діяльність та популяризацію творчої спадщини родини Лепких.

 2002

БАРАН Григорій, поет, журналіст, громадський діяч — за книги поезій «Підпалені присмерки» і «В гучнім оркестрі завірюх».

ГЕРМАКІВСЬКИЙ Іван, письменник, журналіст, фольклорист — за серію романів на національно-визвольну тематику.

ЗАГРАВА, народний аматорський хор національно-патріотичної пісні за популяризацію на теренах України національно-патріотичних пісень.

КАЧКАН Володимир, письменник, фольклорист, етнограф, літературознавець, пресознавець, журналіст, історик етнокультури, педагог, громадсько-освітній діяч (м. Івано-Франківськ) — за серію джерелознавчих книг «Хай святиться ім’я твоє» та наукові дослідження життя і творчої спадщини родини Лепких.

КОБЗАР, заслужена самодіяльна капела бандуристів (с. Струсів Теребовлянського району) — за популяризацію пісень на слова Богдана і Левка Лепких.

САЧКО Ярослав, письменник, залізничник — за літературну діяльність останніх років, поетичну збірку «Ломикамінь».

2001

ЗАЛІЗНИЙ Валерій, літератор, громадський діяч, художник-аматор, співак, композитор-аматор — за пропаганду творчості братів Б. та Л. Лепких на Східній Україні та низку пісенно-поетичних збірок.

КОСТІВ-ГУСКА Ганна, лікар, поетка, перекладачка, громадсько-політична діячка – за поетичні збірки «Червоні коралі», «Голгофа», «Страстна дорога», «Зелені свята», «Зона» і книгу перекладів з білоруської «Неприручена пташка».

ЧЕРНИХІВСЬКИЙ Гаврило, літературознавець, краєзнавець, історик — за низку дослідницьких праць з літературознавства та краєзнавства”, зокрема про перебування Б. Лепкого у Кременці у 1935 році.

2000

КЛИМИШИН Микола, вчений-літературознавець, діяч ОУН — за популяризацію в діаспорі творчості Богдана та Левка Лепких.

КОРИТКО Роман, письменник — за серію істерико-публіцистичних розвідок з життя родини Сильвестра, Богдана і Левка Лепких.

МЕЛЬНИЧУК Богдан, письменник, редактор, журналіст, краєзнавець — за перші в сучасній Україні інсценізації за творами Богдана Лепкого «Мазепа — гетьман України», «Сотниківна» та літературознавчу пошукову роботу.

ОНИСЬКІВ Михайло, краєзнавець, літературознавець, громадсько-політичний діяч — за пошукові роботи і публікації раніше заборонених творів братів Лепких на сторінках журналу «Тернопіль» та за активну літературну і громадсько-політичну діяльність.

ТИМОШЕНКО Юлія, державна і політична діячка (м. Київ) — за вагомий вклад у стабілізацію, енергетичного комплексу України, виважену політичну діяльність та зміцнення престижу України у світі.

ТРАКАЛО Василь, журналіст, письменник, громадський діяч (м. Бучач) — за роман «Колонія».

1999

БАБУНЯК Ярослав, диригент, співак, бандурист, громадсько-культурний діяч (Великобританія) разом із хором «Гомін» — за пропаганду української пісні за межами України.

ГОМІН, український чоловічий хор — за пропаганду української пісні за межами України.

1998

АНДРУШКІВ Богдан, економіст, громадський діяч, письменник — за активну наукову, літературну і громадсько-політичну діяльність.

БЕРЕЖАНСЬКИЙ НАРОДНИЙ АМАТОРСЬКИЙ ХОР «ПРОСВІТА» — за концертну діяльність 1991–1997 років, пропаганду пісенної спадщини братів Богдана та Левка Лепких.

БОЙКО Роман, співак, педагог, громадський діяч — за багаторічну виконавську діяльність, пропаганду стрілецьких пісень на твори Богдана та Левка Лепких.

ГОЛОВАЦЬКИЙ Зиновій, диригент, хормейстер із хором «Просвіта» (м. Бережани).

САМОДІЯЛЬНИЙ ДРАМАТИЧНИЙ ТЕАТР МІСЬКОГО ЦЕНТРУ КУЛЬТУРИ Й ДОЗВІЛЛЯ в м. Копичинці Гусятинського району – за постановку вистави «Мазепа, гетьман український» Б. Мельничука за Б. Лепким.

МАЗУРАК Ярослава, співачка, діячка культури, краєзнавець, самодіяльний композитор (м. Бережани) — за пропаганду пісенної спадщини братів Богдана та Левка Лепких.

МЕДВЕДИК Петро, літературознавець, фольклорист, етнограф, бібліограф, мистецтвознавець — за низку фольклорно-літературних збірок, ряд статей про життєвий і творчий шлях родини Лепких.

ПЕТРАШ Осип, літературознавець, критик, педагог — за наукові розвідки про Лепких, монографію «Подвижники української ідеї. Маркіян Шашкевич та його побратими».

САГАЛЬ Йосип, співак, педагог — за багаторічну виконавську діяльність, пропаганду стрілецьких пісень та пісень на твори братів Лепких.

СЛАБОШПИЦЬКИЙ Михайло, прозаїк, критик, літературознавець, публіцист, громадський діяч (м. Київ) — за книгу «З голосу нашої Кліо».

УСТЕНКО Олександр, вчений у галузі економіки, педагог, громадсько-політичний діяч — за вагомий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів у різних галузях народного господарства.

1997

ГРОМ’ЯК Роман , літературознавець, публіцист, критик, педагог, громадсько-політичний діяч — за пропаганду та популяризацію імені і творчої спадщини Б. Лепкого, художньо-публіцистичний роман у двох книгах «Вертеп».

ҐЕРЕТА Ігор, археолог, мистецтвознавець, історик, громадсько-політичний діяч — за громадсько-політичну, публіцистичну діяльність з духовного відродження краю.

КУСЕНЬ Богдан, громадський діяч, літератор — за науково-практичну роботу з пропаганди творчості братів Б. і Л. Лепких та організацію діяльності обласного літературно-просвітницького товариства імені Б. Лепкого.

ПЕРЕБИЙНІС Петро, поет, драматург, редактор, публіцист, громадський діяч за збірки останніх років «Точний час», «На світанку роси».

ЮЩЕНКО Віктор, державний і політичний діяч, фінансист — за роботу із зміцнення економіки України, запровадження державної валюти, розбудову банківської системи.

1996

ВОЛИНЕЦЬ Надія, громадська й культурна діячка (м. Бережани) — за популяризацію творчості братів Богдана і Левка Лепких на Тернопільщині.

ДЕМКІВ Борис, поет, публіцист, перекладач — за збірку ліричних пісень «Квіти ромена» та поему «Сповідь Богдана Лепкого перед десятьма свічками».

1995

ІЛЬНИЦЬКИЙ Микола, літературознавець, критик, публіцист, поет, перекладач (м. Львів) — за велику літературознавчу роботу із дослідження творчості Б. Лепкого, повернення його імені Україні та за перевидання двотомника творів Б. Лепкого.

ПОГРЕБЕННИК Федір, історик української літератури, фольклорист, письменник, громадсько-культурний діяч (м. Київ) – за літературно-критичні нариси, сценарії фільмів про братів Лепких і наукову розвідку «Богдан Лепкий — український письменник з Поділля».

ПОЛЯНСЬКИЙ Олег, історик, педагог, громадський діяч — за пропаґандистську діяльність з духовного відродження України.

САПЕЛЯК Степан, письменник, публіцист, літературознавець, громадський діяч (м. Харків) — за численні добірки поезій, опубліковані у періодичній пресі, зокрема в журналі «Тернопіль» і газеті «Русалка Дністрова».

СИВІЦЬКИЙ Микола, вчений, літературознавець, публіцист (Польща) — за книжку «Богдан Лепкий. Життя і творчість».

1994

НИЗОВИЙ Іван, поет (м. Луганськ) — за добірку віршів, опублікованих у журналі «Тернопіль».

ОМЕЛЯН Ярослав, художник, громадський діяч — за художнє оформлення низки книжок, виданих у бібліотечці журналу «Тернопіль» і за ескіз першого лауреатського значка.

ПЕТРУК-ПОПИК Георгій, поет, прозаїк, публіцист, лікар, громадсько-політичний діяч — за збірку віршів «Співоче Поле» й публікації в часописах.

ПОДУФАЛИЙ Василь, педагог, фольклорист, краєзнавець, громадський діяч, самодіяльний композитор, художник — за музику, написану на тексти Богдана Лепкого і за впорядкування низки його книг.

СМИК Роман, лікар, громадський і культурний діяч, меценат (США) — за реабілітацію творчої спадщини Б. Лепкого і повернення її в Україну.

1993

БАСТЮК Богдан, письменник, –  за повість-хроніку «Сопигора».

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ОБЛАСНИЙ ТЕАТР АКТОРА І ЛЯЛЬКИ — за постановку творів забутих українських письменників, зокрема «Казки про Ксеню і дванадцять місяців» Б. Лепкого, інсценізація Б. Мельничука.

ТИМОЧКО Петро поет, і перекладач, драматург, публіцист, громадський діяч — за серію художніх перекладів і за поетичну збірку «На канадській землі».

1992

ВИХРУЩ Володимир, вчений-економіст, поет, громадський і господарський діяч — за збірку поезій «Світло душі».

КРУПА Левко, письменник, журналіст, громадсько-політичний діяч, педагог — за історичну драму-легенду «Ой Морозе, Морозенку».

Джерела:

Ониськів, М. Сподвижники поля духовного [Текст]: лауреати Всеукраїнської літературно-мистецької та громадсько-політичної премії імені Братів Богдана та Левка ЛЕПКИХ / Ониськів М. Уніят В. — Тернопіль, 2014. — 111с., іл.

У Тернополі визначили лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Братів Лепких [Текст] // Наш день. – 2016. – № 4 (27 січ.-2 лют.). – С. 20 : іл.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2722 публікацій.

Коментарі (14)

 1. […] Р. Федоріва, “Лісова пектораль”, ім. І. Филипчака, ім. Братів Лепких, премії журналу “Літературний Тернопіль”, […]

 2. […] в Чикаго (1988), Національна премія ім. Т. Шевченка (1993), літературно-мистецька премія ім. Братів Богдана і Левк… (1995), літературна премія ім. В. Свідзинського […]

 3. […] обласної літературної премії ім. С. Будного (1972), літературно-мистецької премії ім. Б. і Л. Лепких (1996).  Грамота Президії Верховної Ради УРСР […]

 4. […] Лауреат премії імені Іванни Блажкевич (1995) та премії імені Братів Лепких […]

 5. […] Серед творів Б. Лепкого, виданих у Тернополі, – повість “Сотниківна” (1991, редактор Б. Мельничук), збірник пісень на слова Б. Лепкого “До волі з неволі” (1991, упорядник та музичний редактор В. Подуфалий), “Три казки” Р. Завадовича (“Про Хруща-листоношу, що вмів раду собі дати”), Б. Лепкого (“Казка про Ксеню і дванадцять місяців”) і А. Лотоцького (“Казка про Змія, Князівну та Гриця”; 1992, упорядник, автор передмови і редактор Б, Мельничук), “Під Різдво” (1993, упорядник Р. Смик, автор вступної статті та слова про упорядника – В. Подуфалий), “Під Великдень” (1993, упорядник Р. Смик, автор вступної статті В. Подуфалий), “Присвяти Василеві Стефаникові” (1997, упорядкування, вступна стаття та коментарі Ф. Погребенника), “Молоді літа: Пісні на слова Богдана Лепкого і музику Ярослави Мазурак увійшли до збірок “Вітер рідного Поділля” (Бережани – Чикаго, 1996; друге, доповнене видання – там же, 1997), “Вечірня арфа” (Бережани – Чикаго, 1998), які видав доктор Р. Смик; у виконанні Я. Мазурак записані на аудіо касеті “Ярі квіти любові”. Чотири збірники (документи, публікації у періодиці та інші матеріали, світлини) впорядкував і видав протягом 1995 – 1998 рр. доктор Р. Смик (США), який багато зробив для увічнення пам’яті про Б. Лепкого, збереження і поширення його творчої спадщини; за сприяння Р. Смика побачили світ монографії Н. Білик-Лисої “Богдан Лепкий в духовній історії України” (Чикаго – Тернопіль, 1996) та “Богдан Лепкий у духовному відродженні українського народу” (Тернопіль: Збруч, 1999). 1991 р. редакція журналу “Тернопіль” заснувала і з 1992 р. періодично вручає всеукраїнську літературно-мистецьку премію ім. Братів…. […]

 6. […] працівник освіти. Лауреат Всеукраїнської премії ім. братів Богдана і Левка Лепки… (2005). Нагороджений медаллю «Будівничий України». Нині […]

 7. […] – редакція журналу «Тернопіль» заснувала премію ім. Братів Лепких. У1992 в с. Поручин встановлено меморіальну дошку […]

 8. […] Народився Зенон Кузеля 23 червня 1882 року в селі Поручин недалеко від Бережан. Батько, Франциск, був лісничим у графа Потоцького. Мати — Іванна Лепка, сестра о. Сильвестра Лепкого, батька Богдана та Левка Лепких. […]

 9. […] Тернопіль» за 2012 рік у номінації «Поезія». Лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Брат… за 2016 […]

 10. […] лемківської культури України і Польщі (2005-2008). Лауреат Всеукраїнської літературно-мистецької премії ім. Брат… 2016 […]

 11. […] «Просвіта» (1998). «Людина року на Тернопіллі» (1995). Премія ім. Братів Лепких (1996). Почесна громадянка міста Бережани […]

 12. […]  поет, публіцист. Член НСПУ. Лауреат Всеукраїнської премії ім. Братів Лепких (1994) та премії ім. Уласа Самчука […]

Залишити відповідь