Всеукраїнська літературна премія імені Степана Сапеляка

 In Премії | Відзнаки | Нагороди

Всеукраїнська літературна премія імені Степана Сапеляка – творча відзнака, якою нагороджуються літератори за високохудожні твори у жанрах поезії та визначну громадську, патріотичну та благодійну діяльність, спрямовані на утвердження гуманістичних ідеалів, збагачення історичної спадщини народу, державотворення й демократизацію суспільства.

Адреса для надсилання подань і творів:

вул. Вітовського, 26
м. Чортків
Тернопільська область
48500

Засновники:

 • редакція журналу «Золота пектораль»
 • НСПУ
 • Харківська обласна організація НСПУ
 • Івано-Франківська обласна організація НСПУ

Номінації:

 • художня література (поезія);
 • визначна громадська, патріотична та благодійна діяльність.

На здобуття премії щорічно висуваються літературні твори, опубліковані окремими книгами, які вийшли друком протягом останніх трьох років, але не пізніше, як за три місяці до їх висунення на здобуття премії;
Висувати твори на здобуття премії мають право:

 • управління культури і туризму облдержадміністрації;
 • обласні відділення національних творчих спілок;
 • громадські організації;
 • трудові колективи;
 • навчальні заклади.

Від імені творчих та громадських організацій, трудових колективів та навчальних закладів висування здійснюють їх президії, бюро, ради. Висування відбувається гласно.

Премія є персональною. Премією нагороджуються, як правило, літератори, які народилися, проживають або тривалий час працювали на території України та за кордоном. Премія присуджується авторові один раз за життя.

Забезпечення дотримання вимог щодо висунення творів на здобуття премії, їх конкурсний відбір та присудження премії здійснюється журі Всеукраїнської літературної премії імені Степана Сапеляка (далі – журі), що є колегіальним органом.

Персональний склад журі затверджується редакцією журналу «Золота пектораль» на строк повноважень ради. Головою журі є головний редактор журналу. Журі щороку до 21 вересня оголошує конкурс на висунення творів на здобуття премії.

До 13 жовтня журі з урахуванням результатів обговорення творів у засобах масової інформації проводить остаточне обговорення і таємне голосування. У разі відсутності гідного премії твору вона не присуджується.

Твір, який набрав більше половини голосів членів журі, визначається переможцем. Рішення журі разом з протоколом голосування подається голові журі для затвердження. До 14жовтня наступного за звітним роком голова журі видає розпорядження про затвердження рішення журі про присудження премії.

Розпорядження про присудження премії друкується в журналі «Золота пектораль», оголошується по радіо та телебаченню.

Щорічно до 14 жовтня – Дня Героїв – автору-переможцю присвоюється звання «Лауреат Всеукраїнської літературної премії імені Степана Сапеляка», вручаються диплом установленого зразка, нагрудний знак лауреата, почесна відзнака та грошова частина премії.

Джерело

Лауреати

2016

ПОГОРЕЦЬКИЙ Василь, отець  — священик, доктор теологічних наук, член НСПУ (м. Копичинці)

МЕЛЬНИЧУК Богдан Іванович — письменник, головний редактор журналу «Літературний Тернопіль» (м. Тернопіль)

СОРОКА Петро Іванович — письменник, доцент Національного педа-гогічного університету ім. В. Гнатюка, член НСПУ (м. Тернопіль)

ПОГОРЕЦЬКИЙ Володимир Антонович — Письменник головний редактор журналу «Золота Пектораль» (м. Чортків)

БАРАН Євген Михайлович — літературознавець, уродженець села Джу-рин Чортківського району,голова Івано-Франківської ОО НСПУ (м. Івано-Франківськ)

Recommended Posts

Leave a Comment

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt

Start typing and press Enter to search