ВОРОХ Степан

 In Діаспора, Доброчинність, Лікарі
ВОРОХ Степан (06. 01. 1921, с. Кривеньке, нині Чортківського району Тернопільської області – 02. 01. 2002, м. Ньюарк, США) – лікар, громадський діяч, меценат. Почесний член Українського лікарського товариства Північної  Америки (УЛТПА) від 1989.

У 1942 закінчив гімназію “Рідна школа” ім. М. Шашкевича в Чорткові. Член ОУН (1937), політв’язень. Медичні студії (дантистика) почав у 1942 році в Львові, закінчив у Людвіг-Максимілянському університеті в Мюнхені (1949, д-р). Тоді емігрував до США.

1966-1968 – голова Метропольного (м. Нью-Йорк) відділу для  допомоги кардиналові Йосипу Сліпому. Засновник в голова комісії зв’язків Українського конгресового комітету Америки з ієрархами українських церков.

Голова консолідаційної комісії УНР у Нью-Йорку секретаріату Світової федерації УТЛ, його представник  до секретаріату Світового конгресу вільних українців (СКВУ), представник до СКВУ від УЛТПА.

Член Ради директорів у фундації ЕУ, організатор фондів на це видання; голова товариств “Рідна школа” в Ньюарку. Автор численних статей, у т. ч. в  збірнику ” Чортківська Округа” (1974) на цю книгу.

Джерело:

Гаврильцьо, І. ВОРОХ Степан [Текст] / І. Гаврильцьо// Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. – Тернопіль, 2004. – Т. 1 : А – Й. – С. 309 : фот.

Recommended Posts

Leave a Comment

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt