ВЛІЗЛО Василь Васильович

ВЛІЗЛО Василь Васильович (01. 02. 1960, с. Голгоча Підгаєцького району Тернопільської обл.) – ветеринарний лікар. Доктор ветеринарних наук (1998), професор (2001), чл.-кор. УААН (2002).

Закінчив Білоцерківський сільськогосподарський інститут (1982), де й працював від 1988 (нині аграрний університет): 1999 – професор кафедри терапії та клінічної діагностики. Від 2000 – завідувач кафедри клінічної діагностики Львівської академії ветеринарної медицини (від 2001 – за сумісн.).

Від 2001 – директор Інституту біології тварин УААН (Львів) та керівник науково-виробничого центру з вивчення пріонних інфекцій. Вивчає пріонні інфекції у тварин, метаболічні процеси у мозку, біохімічний склад та структуру тканин мозку, метаболічні і внутрішні хвороби у тварин. Дослідив патогенез вторинного гепатозу та ожиріння, кетозу, зміщення сичуга.

Наукова діяльність:

Кандидатську дисертацію — «Діагностика, групова профілактика і теорія гепатозу у молодняку ​​великої рогатої худоби при вирощуванні і відгодівлі в спеціалізованих господарствах» захистив в 1988 р в Московській ветеринарній академії.

Докторську дисертацію — «Жировий гепатоз у високопродуктивних корів» захистив в 1998 р в Національному аграрному університеті.

Проходив наукове стажування і працював в провідних університетах Німеччини, Австрії, Швейцарії та ін…Основні напрямки наукової діяльності присвячені вивченню пріонних інфекцій, хвороб печінки та обміну речовин у тварин.

Досягнення:

Професор Влізло В. В. вніс помітний вклад у розвиток вітчизняної ветеринарної медицини, зокрема в області пріонних інфекцій тварин і ефективних методів діагностики, лікування і відомих і нових захворювань тварин. Автор понад 250 наукових робіт. Він є співавтором 5 підручників, 5 довідників і посібників, 20 методичних рекомендацій, 10 винаходів. Праці:

  • Клінічна діагностика хвороб тварин. Київ, 1995 (співавт.);
  • Гепатоцеребральний синдром у великої рогатої худоби // ВАН. 1999. № 8;
  • Внутрішні хвороби тварин. Ч. 2. Біла Церква, 2001 (співавт.);
  • Ветеринарна клінічна біохімія. Біла Церква, 2002 (співавт.);
  • Біологічні особливості пріона // ВАН. 2002. № 5 (співавт.).

джерело

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2933 публікацій.

Залишити відповідь