ВІЛЬГУШИНСЬКИЙ Роман Казимирович

ВІЛЬГУШИНСЬКИЙ Роман Казимирович (30.04.1963, с. Язлівець Бучацького району Тернопільської області) — скульптор, член Спілки художників України (1994). Лауреат обласної мистецької премії ім. М. Бойчука (2004). Заслужени йхудожник України

Народився 30 квітня 1963 року в с. Язлівець, нині Бучацького району. Любов до живопису й скульптури виявилася в Р. Вільгушинського ще в дитинстві. У 1984—1989 роках він навчався у Львівському інституті прикладного та декоративного мистецтва (нині національна академія мистецтв). Викладачі з фаху — Д. Крвавич та І. Франк.

Свій творчий шлях мистець розпочав у 1989 році в м. Тернополі. Працює в галузі монументальної та станкової скульптури, живопису. Захоплюється сакральним мистецтвом. У творчому доробку скульптора кілька десятків монументальних робіт, які є окрасою каплиць та церков у різних областях України.

Він відновив колону Пресвятої Богородиці та скульптуру Яна Непомука в м. Бучачі, реконструював знищені скульптури роботи І.-Г. Пінзеля на Бучацькій ратуші. Роботи Р. Вільгушинського прикрашають міста й села Тернопілля.

Він автор:

  • погруддя Т. Шевченка (1991, с. Богданівка Підволочиського району),
  • пам’ятників Т. Бордуляку (1992, с. Великий Ходачків Козівського району),
  • С. Бандері (1999, м. Теребовля),

    пам’ятник С. Крушельницькій в Тернополі (скульптор – Р. Вільгушинський). джерело: http://heroes.profi-forex.org

  • монумента Ісусові Христу (2003, м. Бучач).
  • пам’ятників Йосифові Сліпому, С. Бандері, С. Крушельницькій (усі — м. Тернопіль),
  • пам’ятника, присвячений 2000-літтю Різдва Христового (м. Бучач),
  • фігури Ангела-хоронителя (смт Підволочиськ),
  • погруддя О. Барвінського (м. Чортків).

Р. Вільгушинський учасник виставок, що проходили у Львові, Києві, Тернополі. У 2010 році він представив свої роботи на виставці «Барви Сходу» в Італії (містечко Будріо). У 2004 році скульптор став лауреатом обласної мистецької премії ім. М. Бойчука, у 2006 році — Міжнародної виставки «Львівський осінній салон «Високий замок».

Пам’ятник Кардиналу Й. Сліпому в Тернополі (2004, карбована мідь, граніт). джерело: http://esu.com.ua/search_articles.php?id=34549

У 2007 році роботи Р. Вільгушинського експонувалися у виставковій залі Українського дому (м. Київ).  Твори зберігаються в приватних колекціях в Україні, Польщі, Італії.

Джерела:

Вільгушинський Роман Казимирович  [Текст] // Мистці Тернопільщини. Ч. 1. Образотворче мистецтво : бібліогр. покажч. / Департамент культури, релігій та національностей Терноп. облдержадмін., Терноп. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. В. Миськів ; авт. вступ. ст. І. Дуда ; ред. Г. Жовтко ; керівник проекту та наук. ред. В. Вітенко. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2015. — С. 336—339 : фот. — (Мистецька Тернопільщина). — Режим доступу: http://library.te.ua/wp-content/uploads/2009/03/2016_mt.pdf (останній перегляд: 30.05.2019).

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2719 публікацій.

Залишити відповідь