УДІН Євген Тимофійович

 In Архітектори | Художники | Скульптори, Видатні діячі регіону, почесні громадяни регіону, Діячі культури й мистецтва
УДІН Євген Тимофійович (11.04.1937, Донецьк) — український графік, громадський діяч. Член НСЖУ (1957) та НСХУ (1970). Брат Юрія Удіна, батько Олени Арутюнян, Вероніки Удіної. За вагомий внесок в образотворче мистецтво, станкову та книжкову графіку присвоєно почесне звання «Заслужений художник України» (1987). 

Багатогранний талановитий художник Євген Тимофійович Удін працює в друкованій, станковій, книжковій, газетно-журнальній, плакатній, прикладній графіці та екслібрисі. На колоритних і добрих образах казкових персонажів митця виросло кілька поколінь.

Народився у м. Донецьк 11 квітня 1937 р. У м. Чернівці закінчив середню школу. Відслуживши в армії, у 1961 р. вступив до Львівського державного поліграфічного інституту ім. Івана Федорова (нині — Українська академія друкарства), спеціальність «Книжкова графіка».

З 1961 р. живе у м. Тернопіль. З 1966 р. працює у видавництвах України і Росії. Автор понад 120 ілюстрованих циклів до книжок вітчизняної та зарубіжної класики. Упродовж 1971–1983 рр. — голова бюро творчої групи при обласних художньо-виробничих майстернях (потім — комбінату) Художнього фонду України. Засновник і перший голова Тернопільської обласної організації Спілки художників України (1983–1992).

З 2005 р. — старший викладач кафедри образотворчого мистецтва та методики викладання Кременецької обласної гуманітарно–педагогічної академії ім. Т. Г. Шевченка. З 2007 р. дотепер — доцент кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Інституту мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка.

З 1957 р. бере участь в художніх виставках в Україні та за кордоном. Учасник першої та другої міжнародних (СРСР — «НАСА» (США) творчих груп художників, виставив серію автолітографій «Автографи космонавтів» (1986, 1987). Американському космічному центру «НАСА» Євген Удін подарував три автолітографії (1989).

Автор графічних серій «З грузинського альбому», «По Словакії», «Костели Жешува», «Туркуаз», мистецького альбому «Волга — серце Росії», циклу автолітографій «Москва! Как много в этом звуке…», «Кримський альбом», «Старовинний Львів», «Новий Львів».

Автор пам’ятних медалей до 450-річчя міста Тернополя, 30- і 40-річчя визволення м. Тернополя, до 200-річчя з дня народження Юліуша Словацького. Твори Євгена Удіна зберігаються в музеях України, Росії, Німеччини, Бельгії, Словакії, Польщі, Канади і США, у приватних колекціях.

Серед численних нагород — почесний хрест «За заслуги перед містом Тернополем» (2001), ювілейна медаль «Двадцять років незалежності України» (2012).

Лауреат літературно-мистецької премії ім. Іванни Блажкевич (2006), Все­української літературно-мистецької премії ім. братів Богдана та Левка Лепких (2010), обласної премії в галузі культури в номінації Краєзнавство – імені Петра Медведика» (2012, мистецький цикл «Міста і містечка»). 

 

 

Продовжити читати →

Джерело:

Recommended Posts

Leave a Comment

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt