ТУРОК Володимир Пантелеймонович

ТУРОК Володимир Пантелеймонович (18.03.1953, м. Монастириська) — український хоровий диригент, керівник вокально-хорових колективів, діяч культури й мистецтва.

Володимир Пантелеймонович народився 18 березня 1953 року в м. Монастириська.
В 1970 році закінчив середню школу, служив в армії з 1971 по 1973 рік, був солістом армійського вокально-інструментального ансамблю, де популяризував українські естрадні пісні. Будучи солдатом, отримав доручення від командування розучити з армійцями стройову пісню, за що отримав відпустку додому.

1973—1976 — студент хорового відділу Теребовлянського культурно-освітнього училища, котре закінчив з відзнакою і був направлений на роботу директором Велеснівського СБК.

1976—1980 — студент факультету академічного хору Київського державного інституту культури. Окрім навчання, співав в молодіжному хорі при радіокомітеті під керівництвом заслуженого діяча мистецтв Віталія Лисенка та в інститутському академічному хорі під керівництвом заслуженого діяча мистецтв Анатолія Мархлевського.

Навчаючись на четвертому курсі інституту, керував народним хором Трипільської ТЕЦ, котрий був визнаний кращим серед колективів енергетичної мережі області.

Після закінчення інституту культури у 1980 році, отримав направлення на роботу художнім керівником Копичинецького МБК, в обов’язки якого входило і керівництво хоровою капелою.

У 1985 році хорова капела під його керівництвом отримала почесне звання «народна самодіяльна хорова капела». За період творчої діяльності, капела брала участь в обласних конкурсах солістів-вокалістів та хорових колективів на здобуття премії ім. С. Крушельницької, була учасником відкриття Співочого поля в м. Тернополі. В І обласному конкурсі духовної пісні отримала диплом ІІІ ступеня.

Окрім основної роботи в Копичинецькому ЦКІД, Володимир Турок керував чоловічим хором Копичинецького АТП, жіночим хором Копичинецького технікуму бухгалтерського обліку. Понад 25 років працював керівником дитячого хору Котівської ЗОШ І-ІІ ступенів.

Хорова капела Копичинецького ЦКіД має великий і різноманітний репертуар, напрацьований за багаторічну діяльність Володимиром Пантелеймоновичем і завжди бере участь у різних обласних театралізованих святах та концертах в місті Копичинці.

Джерело

Володимир ТУРОК [Електронний ресурс] / підгот. І. Виспінський // Facebook. Тернопільський обласний методичний центр народної творчості. – (Славетні постаті Тернопільщини). – Режим доступу: https://www.facebook.com/ternopilomcnt. – Назва з екрана. – Дата публікації: 02.12.2019. – Дата перегляду: 15.12. 2019.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2968 публікацій.

Залишити відповідь