ЦЮХ Олександр

ЦЮХ Олександр (1986, с. Татаринці Лановецького району Тернопільської області – 22.02.2019, там само) – військовик, учасник АТО.

22 лютого 2019 року помер 32-річний учасник АТО із села Татаринці Олександр Цюх. Сумно. Боляче. Прикро… Його раптова смерть розтривожила серця мешканців Лановеччини, бо ще свіжими є спогади про те, як у червні 2017 року Олександра до напівсмерті побили четверо п’яних чоловіків. Лише за те, що заступився за дівчину. І не треба бути професійним фахівцем у медицині, щоб зрозуміти справжню причину, чому сьогодні пішов з життя такий молодий хлопець.

Олександр Цюх працював у Тернополі таксистом. Під час четвертої хвилі мобілізації був призваний на війну (так звану АТО). Більше року прослужив на Донеччині й Луганщині водієм-механіком у танкових військах 28-ої бригади, отримав поранення.

“Веселий добряк, душа компанії”, — так говорили про нього хлопці. Після демобілізації Олександр повернувся на попередню роботу. У рідне село приїжджав провідати батька, сестру, брата.

Після демобілізації Олександр повернувся на попередню роботу. У рідне село приїжджав провідати батька, сестру, брата. Навідувався до матері. На могилу…

Ввечері 28 червня 2017 року Олександр зі своєю дівчиною та її подругою стояв на автобусній зупинці у Якимівцях, коли до них під’їхала автівка з п’яними чоловіками, які почали чіплятися до дівчат. Учасник АТО зробив їм зауваження, тоді чоловіки вчотирьох накинулися на нього та жорстоко побили.

Свідки кажуть, що коли потерпілий вже лежав, один з нападників наніс йому удар ногою по голові. Два роки судової тяганини відбирали силу вдові, батькові, усім рідним. Нападники ж потрапили під Закон про амністію… за рішенням “гуманного” українського суду.

Чотири дні хлопець пролежав у комі та 2 тижні у реанімації в Ланівцях. Йому поставили діагноз: відкрита черепно-мозкова травма, забій склепіння головного мозку з епідуральною та  субдуральними гематомами справа, перелом склепіння та основи черепа справа, компресійно-дискардіальний синдром.

Втішних прогнозів лікарі не давали, але рятували сміливого танкіста, як могли.  Стан Олександра був стабільно важкий. Тетяна, за яку він заступився, доглядала його в лікарні, а після виписки молоді люди вирішили жити разом. На початку лютого цього року пара одружилася.

Щасливі молодята очікували народження первістка, будували плани, раділи кожній хвилині, але раптова смерть Олександра все перекреслила.

Джерело:

Відійшов у вічність АТОвець Олександр Цюх, якого до напівсмерті побили на Лановеччині
Посилання на джерело: https://te.20minut.ua/Podii/vidiyshov-u-vichnist-atovets-oleksandr-tsyuh-yakogo-do-napivsmerti-pob-10811457.html

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2456 публікацій.

Залишити відповідь