ЦЕРКВА ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЬОГО | Великі Дедеркали

ЦЕРКВА ВОЗНЕСІННЯ ГОСПОДНЬОГО
Великі Дедеркали | Шумський район | Тернопільська область

Ця дерев’яна церква в селі Великі Дедеркали “коли і ким побудована, невідомо”. Поширена інформація про ХІХ ст. будови не зовсім відповідає стилю церкви. Наймовірніше церква постала в першій половині XVIII ст., адже відомо на початку 1740 року церкві надав грамоту Яків Колонтай, Стольник Мечиславський, і з цього ж року починається з о. Теодора Васильковського перелік священиків, які служили у великодедеркальській церкві.

У 1836 році приписана до парафіяльної церкви в Малих Дедеркалах. На початку 1890-х років дахи церкви вже були під бляхою, а при ній була дерев‘яна дзвіниця. Сьогодні церква є пам’яткою архітектури місцевого значення. В користуванні громади УПЦ.

Дерев’яна церква в селі Великі Дедеркали Шумьского району Тернопільської області. Автор: IgorPunda

Стоїть на високому пагорбі в оточенні дерев при дорозі на захід від центру села. Церква тризрубна, бабинець, який видовжений розбудовою, і нава однакові по ширині, зруб вівтаря дещо вужчий, до нього прибудовані ризниці.

До західного фасаду церкви прилягає присінок. Бічний вхід є з півночі до бабинця. Над бабинцем надбудована маленька дерев’яна дзвіниця. Вікна в стінах церкви замінені пластиковими.

Джерела:

Великі Дедеркали. Церква Вознесіння Господнього ХVIII ст. [Електронний ресурс] // Деревяні церкви Західної України / В. Громик. — Львів, 2007—2018. — Режим доступу: http://decerkva.org.ua/ter/vel-dederkaly.html, вільний. — Дата ост. пер.: 30.08.2019.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2963 публікацій.

Залишити відповідь