ЦЕРКВА ВОСКРЕСІННЯ ГОСПОДНЬОГО | Деренівка

ЦЕРКВА ВОСКРЕСІННЯ ГОСПОДНЬОГО | 1715
Деренівка | Теребовлянський район | Тернопільська область
Пам’ятка архітектури місцевого значення

Попередню дерев’яну церкву в Деренівці датують 1672 роком. На акварелі з 1930 року збережена сьогодні церква чомусь датована 1530 роком. Була перебудована й наново освячена в 1715 році, ймовірно, з того часу отримала існуючі форми.

У 1930-х роках більша частина її зовнішніх поверхонь ще була під гонтами, хоча за іншою інформацією вже на початку ХХ ст. дахи і купол церкви перекрили бляхою. Тепер церква тривалий час нечинна. Належить до пам’яток архітектури місцевого значення.

Церкву побачите в центральній частині Деренівки, зі сходу від мурованого храму (збудований у 1999 р.), біля цвинтаря, на схилі. Малих розмірів тризрубна церковця, завершена одним верхом над навою. Єдина прибудова – ризниця при північній стіні вівтаря.

Стіни основних частин святині з протилежних сторін мають піддашшя, яке опирається на випусти вінців зрубів. Висока (до 12 метрів) двоярусна (перший ярус мурований) дзвіниця з чотирма дзвонами збереглася з північного сходу від церкви.

Джерела:

Деренівка. Церква Воскресення Господнього 1715 [Електронний ресурс] // Дерев‘яні церкви Західної України / В. Громик. — Львів, 2007—2018. — Режим доступу: http://decerkva.org.ua/ter/derenivka.html, вільний. — Дата ост. пер.: 30.08.2019.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2901 публікацій.

Залишити відповідь