ЦЕРКВА УСПІННЯ Пр. БОГОРОДИЦІ | Чортків

ЦЕРКВА УСПІННЯ Пр. БОГОРОДИЦІ | 1635. Пам’ятка архітектури національного значення
Чортків | Чортківський район | Тернопільська область

Інша деревяна церква в Чорткові менше вражаюча, але по-своєму цікава. Згідно історичних даних, попередня дерев’яна церква була з 1584 р. Її зруйнували, але замість неї в 1635 р. в центрі Чорткова швидко збудували існуючу церкву, яка є однією з найдавніших збережених на території Тернопілля.

Прибудови з північної сторони зробили в ХІХ ст. В радянський час була зачиненою і записана до пам’яток архітектури національного значення.

Фотографія пам’ятки культурної спадщини в Україні, номер у каталозі конкурсу «Вікі любить пам’ятки»: 61-103-0064 This photo created by Maksym Ohorodnyk. Світлина Максима Огородника.

В кінці 1980-х рр., коли церкву передали православній автокефальній громаді, будівлю грунтовно реконструювали (південне бічне рамено і південна ризниця має бути саме з того часу).

Пізніше до бабинця прибудували квадратовий присінок, дах якого не змогли покрити гонтами. Стіни під опасанням чомусь оббили деревяною вагонкою. Деревяна триярусна дзвіниця є ровесницею церкви, реконструйована в 1990-х рр. На прицерковній території існують стації Хресної дороги.

Джерела:

Чортків. Церква Успіння Пр. Богородиці 1635 [Електронний ресурс] // Дерев‘яні церкви Західної України / В. Громик. — Львів, 2007—2018. — Режим доступу: http://decerkva.org.ua/ter/chortkiv_Uspin.html, вільний. — Дата ост. пер.: 30.08.2019.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2962 публікацій.

Залишити відповідь