ЦЕРКВА УСПІННЯ Пр. БОГОРОДИЦІ | Черкавщина

 In Церкви | Монастирі | Некрополі | Культові споруди

ЦЕРКВА УСПІННЯ Пр. БОГОРОДИЦІ | 1936
Черкавщина | Чортківський район | Тернопільська область

Мешканці Черкавщини довгий час не мали власної церкви, тому ходили на богослужіння до села Стара Ягільниця, яке є по сусідству. Селяни вирішили збирати гроші, щоб збудувати церкву в Черкавщині. Одна з черкавщанок пожертвувала ділянку грунту під будову. На жаль, роботи не могли почати через брак відповідної суми.

Довідавшись, що на Гусятинщині, в селі Туторів, де збудували нову церкву з каменю, стоїть не чинна стара дерев’яна церква, яку громада має намір продати. Черкавщанці вирішили на зібрані гроші купити цю церкву.

Весною 1936 року до Туторова виїхало з Черкавщини майже сто підвод. При розбиранні церкви до транспортування бачили на одному з брусів напис: “Була благословлена 30 мая 1732 р.”. Коли розібрану церкву привезли до Черкавщини, почали її складати на вже підготовленому фундаменті.

28 серпня 1936 року її посвятили на Успіння Пр. Богородиці (також святкують храмовий празник на св. Миколая, як було в с. Туторів). В радянський період церква була чинною. У 2016 році святкували 80-ліття з часу її існування в Черкавщині. До цієї дати зовні ремонтована. В користуванні громади УГКЦ.

Церква тризрубна, завершена одним верхом над навою. Вівтар орієнтований до півночі. З заходу до нього прибудована велика ризниця. Церкву оточує нешироке піддашшя. Давніше стіни над опасанням церкви були частково оббиті бляхою, частково ошальовані дошками.

Під час останнього зовнішнього ремонту практично всі зовнішні стіни горизоньально оббили фальшбрусом, дахи і піддашшя покрили металочерепицею, також замінили покриття маківки і бані.

Дзвіниця стоїть з південного заходу від церкви.

Джерела:

Черкавщина. Церква Успіння Пр. Богородиці 1936 [Електронний ресурс] // Дерев‘яні церкви Західної України / В. Громик. — Львів, 2007—2018. — Режим доступу: http://decerkva.org.ua/ter/cherkavshchyna.html , вільний. — Дата ост. пер.: 30.08.2019.

Recommended Posts

Leave a Comment

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt