ЦЕРКВА СВ. ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ГЕОРГІЯ ПОБІДОНОСЦЯ | Бриків

ЦЕРКВА СВ. ВЕЛИКОМУЧЕНИКА ГЕОРГІЯ ПОБІДОНОСЦЯ | Бриків
Бриків | Шумський район | Тернопільська область

Дерев’яна церква в Брикові під титулом св. Великомученика Георгія (Юрія) Побідоносця зведена у 1800 році. Постала коштом парафіян. У 1889 році до нави з обидвох сторін добудували бічні рамена згідно плану виготовленого архітектом Павлом Базилевським. Ймовірно, тоді ж прибудована ризниця.

Перед 1889 роком мали б добудувати дзвіницю. Церква розмальована всередині у 1902 році. Наступного року зовні відновили церкву і дзвіницю. До 1881 року церква була приписана до парафії в с. Потуторів, з 1881 року стала самостійною парафіяльною. Тепер церква в користуванні православної громади МП. Не відомо чи є пам’яткою архітектури.

Автор: IgorPunda – Власна робота, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58024583

Стоїть на схилі біля центру східної частини села. На кам’яному фундаменті, хрещата в плані, невисока одноверха церква з прибудованою до бабинця з заходу дерев’яною двоярусною дзвіницею. З півночі до вівтаря прилягає немала ризниця. Додаткові входи є в бічних раменах нави. Зовнішні стіни церкви наново фарбовані.

Джерела:

Бриків. Церква Св. Юрія 1800 [Електронний ресурс] // Деревяні церкви Західної України / В. Громик. — Львів, 2007—2018. — Режим доступу: http://decerkva.org.ua/ter/brykiv.html, вільний. — Дата ост. пер.: 30.08.2019.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2727 публікацій.

Залишити відповідь