ЦЕРКВА Св. ПАРАСКЕВИ | Трибухівці

48431, М.Грушевського, Трибухівці, Тернопільська область, 48431
тел. +380354429685

У державному архіві Тернопільської області є відомості, що в с. Трибухівці Чортківського району Станіславської греко-католицької єпархії колишнього Бучацького повіту Тернопільського воєводства, станом на 1930 рік були:

  • церква Святої Параскевії, мурована, збудована в 1847 році (матірна, в частині села, званій Отенівка);
  • в другій місцині, званій Борщівка, — церква Благовіщення Пречистої Діви Марії, дерев’яна, збудована в 1885 році;
  • в частині села, званій як Завадина — Свято-Успенська церква.

Височіють 4 бані, покриті бляхою. Побіч з церквою зводиться дзвіниця. Зведено храм з теребовлянського червоного пісковику, що й місцевий костел, за однією з версій, її закінчили будувати у 1926 р.

У 1847 році була збудована церква святої Параскеви по вулиці Отенівка. Вона була невелика і мурована. У 1934 році розпочали будівництво нової церкви навколо колишньої. Стара церква стояла всередині, а кругом неї зводився фундамент і мури нового храму. Камінь возили з Майдани, що біля с. Цвітова. Виготовив проект Євген Синенький — прораб церкви. У 1939 році почалась війна і будівництво храму припинилось.

У 1937 році парохом у селі був о. Петро Коцюбинський. Через рік по приході отця Петра в село, громада Трибухівці вирішила ввести новий храм на Отенівці, який мав бути головним. За розповідями вже були заготовлені усі будівельні матеріали. Але початок другої світової війни не дозволив збудувати святиню.

З відновленням діяльності УГКЦ у 1990 році було віднайдено старі карти, якими користувалися довоєнні будівельники. 28 жовтня 2003 року на храмове свято церкви св. Параскеви освячено Хресну дорогу.

Джерело

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2617 публікацій.

Залишити відповідь