ЦЕРКВА СВ. МИКОЛАЯ | Гриньківці

ЦЕРКВА СВ. МИКОЛАЯ, 1909. Пам’ятка архітектури місцевого значення.
Гриньківці | Шумський район | Тернопільська область

Збережена сьогодні невеликих розмірів церква зведена 1909 року (інші дані – 1908 року). Цілком ймовірно, що церква постала на місці давнішої і була філіяльною до парафіяльної церкви в сусідніх Матвіївцях. Сьогодні належить (з 1965 року) до пам’яток архітектури місцевого значення. Церква в користуванні православної громади московського патріархату.

Розташована в південній частині цього села, з заходу від дороги, в оточенні дерев, на невисокому підвищенні. Церква тридільна одноверха опирається на кам’яний фундамент. З заходу до бабинця, як і в усіх типових єпархіяльних проектах дерев’яних церков, прибудована дерев’яна дзвіниця.

Автор: IgorPunda – Власна робота, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=57717308

Крім входу до неї також є додаткові з півночі і півдня до нави, кути стін якої зрізані. Дерев’яні вікна в стінах церкви замінили пластиковими. Зважаючи на вигляд покриття дахів і верху церкви, його давно не відновлювали (особливо це видно з північної сторони).

Джерела:

Гриньківці. ЦЕРКВА СВ. МИКОЛАЯ 1909 [Електронний ресурс] // Дерев‘яні церкви Західної України / В. Громик. — Львів, 2007—2018. — Режим доступу: http://decerkva.org.ua/ter/hrynkivtsi.html, вільний. — Дата ост. пер.: 30.08.2019.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2896 публікацій.

Залишити відповідь