ЦЕРКВА СВ. АРХ. МИХАЇЛА | Башківці

Церква Св. Арх. Михаїла, 1704
Башківці, Шумський район, Тернопільська область

Збережена церква в Башківцях постала 1704 року коштом парафіян. Часто помилково вказують 1635 рік будови. Церква була філіяльною до парафіяльної в селі Тилявка. Башковецька церква грунтовно ремонтована у 1875 році: влаштували новий кам’яний фундамент, замінили старі підвалини новими, відбудована вівтарна частина, ризниця, перебудований купол, його, як і дахи церкви покрили бляхою, всі зовнішні стіни ошалювали дошками.

У 1881 році всередині помальвана масляними фарбами, а через два роки також зовні. При церкві (?) стояла міцна дзвіниця, зведена 1854 року. Сьогодні пам’ятка архітектури місцевого значення в користуванні української православної громади.

Фото : Віктор Смоляк джерело: http://decerkva.org.ua

Стоїть на терасі стрімкого схилу, в оточенні дерев, біля цвинтаря, на північній околиці села. Церква тризрубна, причому зруби бабинця і нави практично однакової ширини, до бабинця з заходу прибудований дещо вужчий немалий присінок.

З півночі до вівтаря прибудована ризниця. Зовні церква відремонтована. З заходу від церкви, навпроти входу до неї, розташована дерев’яна двоярусна дзвіниця, яка в цоколі, має, ймовірно, господарське приміщення.

Джерела:

Башківці. Церква Св. Арх. Михаїла, 1704  [Електронний ресурс] // Деревяні церкви Західної України / В. Громик. — Львів, 2007—2018. — Режим доступу: http://decerkva.org.ua/ter/bashkivtsi.html, вільний. — Дата ост. пер.: 30.08.2019.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2727 публікацій.

Залишити відповідь