ЦЕРКВА РІЗДВА Пр. БОГОРОДИЦІ | Чорнокінецька Воля

ЦЕРКВА РІЗДВА Пр. БОГОРОДИЦІ
 Чорнокінецька Воля | Чортківський район | Тернопільська область

Точного датування збереженої в цьому селі дерев’яної церкви не вдалося віднайти. Пишуть, що в 1863 році (посвята на св. Андрія, дані Шематизма за 1925 рік) або в 1763 році (посвята на Різдва Пр. Богородиці, дані Шематизма за 1935 рік) цю церкву перевезли до села зі Скали (тепер селище Скала-Подільська, Борщівського району).

Ймовірно, церква походить з XVIIІ ст., але доказів цьому наразі не знайдено. Не чинна з 2004 року(?). Була в користуванні громади УГКЦ.

Розташована в східній частині села, з півдня від головної дороги, недалеко від нового мурованого храму. Дуже довга тризрубна одноверха святиня приземистих форм, утворена перебудовою і розбудовою.

Бабинець видовжили щонайменше в два рази відносно первісного розміру, його дах, а також дах вівтаря підняли вгору. З обидвох сторін вівтар має прибудови. Входи є з півночі і заходу до бабинця і з півдня до нави. Дзвіниця дерев’яна двоярусна стоїть з південного заходу від церкви.

Джерела:

Чорнокінецька Воля. Церква Різдва Пр. Богородиці [Електронний ресурс] // Дерев‘яні церкви Західної України / В. Громик. — Львів, 2007—2018. — Режим доступу: http://decerkva.org.ua/ter/chornokinetska-volia.html, вільний. — Дата ост. пер.: 30.08.2019.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2771 публікацій.

Залишити відповідь