ЦЕРКВА ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЬОГО | Вілія

 In Меморіальні об’єкти | Пам'ятники | Пам’ятки, Церкви | Монастирі | Некрополі | Культові споруди

Церква Преображення Господнього, 1797. Пам’ятка архітектури місцевого значення
Вілія | Шумський район | Тернопільська область

Вілійська церква зведена коштом парафіян без жодного металевого цвяха у 1797 році. Ремонтована у 1866 році коштом держави. У цей же рік збудували кам’яну дзвіницю, дах якої у 1888 році замінили на бляшаний і пофарбували. Святиня була парафіяльною. Під час бурі у 1941 році церква могла б згоріти, але парафіяни встигли загасити вогонь.

У 1945 році постраждала від обстрілів радянського війська. З 1961 до 1989 року церква була зачинена, але не пристосована під іншу функцію. Після ремонту 1989 року знову чинна. Зовні оновлена у 2004 році. Церква сьогодні в користуванні української православної громади. Належить до пам’яток архітектури місцевого значення, так, як і дзвіниця.

Автор: IgorPunda – Власна робота, CC BY-SA 4.0, https://ua.wikimedia.org/wiki/Файл:Дерев%27яна_церква_Вілія.jpg

Церкву стоїть неподалік дороги посеред східної частини Вілії, на схилі, недалеко на південь від цвинтаря. Невелика, тризрубна, одноверха, має прибудовану з півдня до вівтаря ризницю, а з заходу до бабинця – маленький присінок.

Бічний вхід – з півдня до нави. Стіни прикрашають декоративні пілястри, більшість вікон замінили на пластикові. Зовнішні стіни свіжо фарбовані. Дзвіниця мурована, двоярусна, стоїть з заходу напроти входу до церкви.

Джерела:

Вілія. Церква Преображення Господнього 1797 [Електронний ресурс] // Дерев‘яні церкви Західної України / В. Громик. — Львів, 2007—2018. — Режим доступу: http://decerkva.org.ua/ter/viliya.html, вільний. — Дата ост. пер.: 30.08.2019.

Recommended Posts

Leave a Comment

Цей сайт захищений reCAPTCHA і застосовуються Політика конфіденційності та Умови обслуговування Google.

Contact Us

We're not around right now. But you can send us an email and we'll get back to you, asap.

Not readable? Change text. captcha txt