ЦЕРКВА КАЗАНСЬКОЇ ІКОНИ МАТЕРІ БОЖОЇ | Малі Дедеркали

ЦЕРКВА КАЗАНСЬКОЇ ІКОНИ МАТЕРІ БОЖОЇ | 1843
Пам’ятка архітектури місцевого значення
Малі Дедеркали | Шумський район | Тернопільська область

Ймовірно, перед теперішньою в селі також стояла дерев’яна церква, мабуть, з першої половини XVIII ст. Збережена сьогодні церква постала у 1843 році старанням колишнього парафіяльного священика Теодора Пекарського.

У 1873 році коштом парафіян оновлена (ймовірно, тоді дахи святині покриті бляхою). Була парафіяльною. Є пам’яткою архітектури місцевого значення. В користуванні православної громади УПЦ.

Дерев’яна церква в селі Малі Дедеркали Шумського району Тернопільської області. Автор – IgorPunda. джерело

Розташована в північній частині Малих Дедеркал, біля цвинтаря, на пологому схилі. Приземистих форм тридільна одноверха церква, до вівтаря якої з півдня прибудована ризниця, а до бабинця з заходу – типова дерев’яна дзвіниця.

Зовнішні стіни церкви, крім стін дзвіниці і восьмерика нави, оббили пластиковою вагонкою, вікна також замінені на метало-пластикові. На прицерковній території збереглися старі кам’яні хрести і поховання.

Джерела:

Малі Дедеркали. Церква Казанської Ікони Матері Божої 1843 [Електронний ресурс] // Дерев‘яні церкви Західної України / В. Громик. — Львів, 2007—2018. — Режим доступу: http://decerkva.org.ua/ter/mali-dederkaly.html, вільний. — Дата ост. пер.: 30.08.2019.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2896 публікацій.

Залишити відповідь