ЦЕРКВА БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕЧИСТОЇ ДІВИ МАРІЇ | Трибухівці

ЦЕРКВА БЛАГОВІЩЕННЯ ПРЕЧИСТОЇ ДІВИ МАРІЇ, 1885
48431, Тернопільська обл., Бучацький район, село Трибухівці
Церква стоїть посеред південної частини села, при дорозі, біля забудови. Безверха тризрубна церква, в якій нава ледь ширша за вівтар і бабинець. По осі церкви до бабинця прибудований великий рівноширокий присінок, до вівтаря з обидвох сторін – ризниці. В стінах бабинця зробили додаткові вікна, ймовірно, для освітлення хорів. Дзвіниця мурована триярусна надбрамна розташована з західної сторони від церкви.
Збережену дерев’яну церкву в Трибухівцях датують XVII століттям. За іншими даними згідно документальної інформації, дану церкву, збудовану в районі села, який називали “Борщівка“, датують 1885 роком. У цьому році за пожертви мешканців села попередньо куплений і заготовлений на Прикарпатті зруб перевезли до Трибухівців і зібрали. Цілком ймовірно, що цей зруб належав давній з XVII ст. церкві з якогось села.
 
Також коштом парафіян був придбаний іконостас (сьогодні не збережений). Закрита радянською владою у 1958 році. У 1990 році за церкву почали суперечку православна і греко-католицька громади, проте православна громада перемогла і церква тепер в їхньому користуванні (київський патріархат). До пам’яток архітектури не належить.
 
Церква належить до прадавнього подільського типу тризрубних храмів ХVІ-ХVІIІ століття. З двосхилою покрівлею центральної кліші і трисхилою — у західній та східній. Конструкція церкви нагадує давній міський будинок. Єдине, що визначає її сакральну конструкцію, це маленька главка з ліхтариком, хрестом, розташована над центральною частиною будівлі.Зараз церква належить православній громаді. З 1993 року парохом є отець Ярослав Савка.

джерело

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2896 публікацій.

Залишити відповідь