ТЕРНОПІЛЬСЬКІ ТЕАТРАЛЬНІ ВЕЧОРИ. ДЕБЮТ, фестиваль

14.12.2015 | Автор: | Категорія: Фестивалі | Конкурси

ТЕРНОПІЛЬСЬКІ ТЕАТРАЛЬНІ ВЕЧОРИ. ДЕБЮТ,  всеукраїнський фестиваль молодої режисури, творче змагання професійних театрів із України, ближнього й далекого Зарубіжжя.

Започаткований у 1999 році.

Місце проведення  – Тернопіль, Україна.

Дата проведення –  щорічно, кінець вересня – початок жовтня.

Засновник та організатор — Тернопільський обласний український драматичний театр імені Тараса Шевченка (нині академічний театр), співорганізатори — Міністерство культури і туризму України, НСТДУ, департамент культури, релігій та національностей Тернопільської ОДА.

Фестиваль присвячений вшануванню пам’яті Леся Курбаса. Учасники — професійні театральні колективи з виставами молодих режисерів (вік — до 40 років).

Переглянути на карті →

Фестиваль талановитої, новаторської молодої режисури привертає до себе дедалі більшу увагу як вітчизняних, так і зарубіжних театрів. З 2007 року присуджується премія імені Михайла Форґеля (1-й лауреат — Ф. Стригун).

Номінації та лауреати:

  • за найкращу режисуру;
  • за найкращу чоловіча роль 1-го плану;
  • акторську роботу першого і другого плану;
  • за найкращий сценічний ансамбль;
  • за найкращу сценографію;
  • музичне оформлення, пластику;
  • за високу акторську майстерність і вірність професії;
  • тощо.

2018: ХVІ Всеукраїнський фестиваль “Тернопільські театральні вечори. Дебют”

2013:

  • За режисуру:
    • диплом 1-го ступеня – Богдан Ревкевич, вистава «Катерина» Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької;
    • диплом 2-го ступеня – Владислав Шевченко, вистава «Бог є любов» Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Гоголя;
    • диплом 2-го ступеня – Микола Бажанов, вистава «Занадто одружений таксист» Р. Куні Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Шевченка;
    • диплом 3-го ступеня – Ірина Стежка, вистава «Замовляю любов» Т. Іващенко Волинського академічного музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка;
    • диплом 3-го ступеня – Дмитро Гусаков, вистава «Стрибок у постіль» М. Мітуа. Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Старицького.
  • Мистецька надія:
    • Юлія Кшишовська, за роль Сніжани у виставі «Втеча від реальності» Т. Іващенко Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Ю. Дрогобича;
    • вистава «Пристань розбитих кораблів» Валерія Шевчука студентів кафедри театрального мистецтва Тернопільського Національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка.
  • За головну роль:
    • Олександр Латишев, роль Наркома у виставі «Втеча від реальності» Т. Іващенко Львівського академічного обласного музично-драматичного театру ім. Ю. Дрогобича;
    • заслужена артистка України Маргарита Томм, роль Едіт Піаф у виставі «Бог є любов» Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Гоголя.
  • За роль другого плану:
    • Віталій Зубченко, роль Стенлі Поуні у виставі «Занадто одружений таксист» Р. Куні Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Шевченка;
    • Богдан Базилевич, роль Дьоли у виставі «Пограбування опівночі» Мирослава Мировича Коломийського академічного обласного українського драматичного театру ім. І. Озаркевича;
    • Оксана Левків, роль Мері Сміт у виставі «Занадто одружений таксист» Р. Куні Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Шевченка;
    • Юлія Яблонська, роль Барбари Сміт у виставі «Занадто одружений таксист» Р. Куні Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім. Т. Шевченка.
  • За музичне вирішення – Мирослава Солук,  у виставі «Катерина» за Т. Шевченком Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької.
  • За пластичне вирішення – Світлана Мельник, вистава «Бог є любов, або Едіт Піаф» Г. Цибань Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. Гоголя.
  • За сценографію – Наталія Тарасенко, у виставі «Катерина» за Т. Шевченком Національного академічного драматичного театру ім. М. Заньковецької.
  • За акторський ансамбль – вистава «Катерина» за Т. Шевченком Національного академічного драматичного театру ім. М. Заньковецької.
  • У номінації «За честь, достоїнство і вірність професії» нагороджується заслужена артистка України Галина Чайковська, актриса Хмельницького обласного академічного музично-драматичного театру ім. М. Старицького.

2012

Премією ім. Михайла Форгеля «за вагомий внесок в розвиток театрального мистецтва України» відзначено директора обласного меморіального музею-садиби Леся Курбаса, заслуженого працівника культури України Ольгу Василишину.

  • За режисуру:
    • диплом 2-го ступеня – Орест Пастух, за виставу «Фатальні жінки Бальзамінова» Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка;
    • диплом 2-го ступеня – Богдан Ревкевич, за виставу «Полліанна» за Е.Портер Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької;
    • диплом 3-го ступеня –  Оксана Бандура, за виставу «Я б тобі небо прихилив» за І.К. Карпенком-Карим Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру імені Садовського;
  • За акторський ансамбль:
    • жіночий склад вистави «Отак загинув Гуска» М. Куліша Коломийського академічного обласного українського драматичного театру імені Івана Озаркевича;
    • актори Хмельницького обласного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького у виставі «Дуель» М.Байджієва;
  • За кращу роль:
    • Наталія Боймук за заголовну роль у виставі «Полліанна» за Е.Портер Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької;
    •  засл. арт. України Андрій Куделя, за заголовну роль у виставі «Калігула» А.Камю Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру;
  • Спеціальний диплом журі «Мистецька надія»:
    • Богдан Базилевич за роль Гуски у виставі «Отак загинув Гуска» М.Куліша Коломийського академічного обласного українського драматичного театру імені Івана Озаркевича;
    • Василь Баліцький, за чоловічу роль у виставі «І все-таки я тебе зраджу» Н. Неждани Львівського драматичного театру імені Лесі Українки;
    • студентська вистава «Моральність пані Дульської» Г. Запольської кафедри театрального мистецтва Тернопільського Національного педагогічного університету імені В.Гнатюка;
    • Євгеній Холодняк, за роль Бальзамінова у виставі «Фатальні жінки Бальзамінова» за О. Островським Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка.
  • За кращу роль другого плану:
    • народна артистка України Дарія Зелізна, за роль Місіс Сноу у виставі «Поліанна» за Е. Портер Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької;
    • Станіслав Лозовський,  за роль Гелікона у виставі «Калігула»А.Камю Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театр;
  • За пластичне вирішення вистави
    • Ольга Семьошкіна, вистава «Момент кохання» за В.Винниченком Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка;
    • Влада Бєлозоренко, за виставу «Калігула» Рівненського обласного академічного українського музично-драматичного театру.
  • За музичне вирішення:
    • композитор Богдан Сегін, за виставу «Полліанна» за Е.Портер Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької.
  • За сценографію:
    • Олена Андрійчук, художник з костюмів вистави «Фатальні жінки Бальзамінова» за О.Островським Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка.

2007

учасники — 12 театрів, у тому числі з Польщі й Шотландії (Велика Британія). Голова журі — Ф. Стригун.

Номінації:

Терноп. акад. обл. драм театр — нагорода в номінації «За довголітню відданість українській класиці»; встановлено премію імені М. Форґеля (1-й лауреат — Ф. Стригун).

2006

Учасники — 14 театрів, у тому числі з міст Ельблонґ, Катовіце, Ольштин (Польща).

Номінації:

  • О. Олійник (Терноп. акад. обл. драм. театр) — спеціальний приз за організацію і проведення фестивалю.
  • Найкраща режисура, режисерський дебют – Віктор Кручина (Київ), вистава “Влада темряви”,Л.Толстой;
  • Найкраща жіноча роль – Оксана Коляденко (Київ), вистава “Влада темряви”, Л.Толстой, роль Онисії;
    Найкраща жіноча роль другого плану – Валентина Барановська (Київ),вистава “Влада темряви”,Л.Толстой, роль Анютки;

2005

Учасники -театри з міст Ельблонґ (Польща), Київ, Львів, Тернопіль, Севастополь, Черкаси.

Номінації:

  • найкраща режисура — Є. Курман («Полювання на качок» О. Вампілова);
  • найкраща чоловіча роль 1-го плану — М. Бажанов (Зілов у виставі «Полювання на качок»);
  • найкраща жіноча роль 2-го плану — У. Буртняк («Полювання на качок»);
  • найкраща сценографія — А. Романченко («Полювання на Качок»);
  • найкращий акторський ансамбль — актриси Терноп. акад. обл. драм. театру (У. Буртняк, О. Малінович, С. Обухівська у виставі «Сценарій для трьох актрис» за Б. Шеффером);
  • відзнака за честь, гідність та вірність професії — В. Хім’як;
  • спеціальний приз і грамота Львівського міжобласного відділу НСТДУ та журналу «Театральна Бесіда» — А. Малінович;
  • грамота Львівського міжобласного відділу НСТДУ — М. Форґель.

2004

Учасники — театри з міст Вінниця, Київ, Нові-Сад (Сербія), Ольштин (Польща), Тернопіль, Харків.

Номінації:

 2003

Учасники — театри з міст Вінниця, Івано-Франківськ, Львів, Скоп’є (Македонія), Тернопіль.

Номінації:

  • найкраща режисура — В. Жила («Не судилось» М. Старицького);
  • найкраще пластичне вирішення вистави — С. Андрушко (актор і хореограф, вистава «Не судилось»);
  • О. Папуша, М. Бажанов («Не судилось»);
  • відзнака за вірність фестивалеві — М. Форґель.

2002

Учасники — театри з міст Івано-Франківськ, Київ, Львів, Одеса, Рівне, Тернопіль, Тирасполь (Молдова).

Номінації:

  • найкраща режисура — В. Жила («Ромео і Джульєтта» В. Шекспіра);
  • найкраща чол. роль 2-го плану — Б. Стецько (Капулетті у виставі «Ромео і Джульєтта»);
  • найкращий молодий актор — А. Малінович (Ромео);
  • найкращий сцен. ансамбль — М. Бажанов, А. Малінович, Ю. Черненко (вистава «Арт» Я. Рези);
  • відзнака за відродження «Тернопільських театральних вечорів» — М. Форґель.

2000

Учасники – театри з міст Івано-Франківськ, Львів, Сєверодонецьк, Сімферополь, Тернопіль, Чернігів.

Номінації:

  • найкраща режисура — В. Жила («Коханий нелюб» Я. Стельмаха);
  • найкраща чоловіча роль — І. Сачко (Онисим у виставі «Коханий нелюб»);
  • найкращий сценічний ансамбль — актори у виставі «Коханий нелюб».

1999

Учасники — театри з міст Донецьк, Дрогобич Львівської області, Київ, Львів, Одеса, Сєверодонецьк Донецької області, Чернігів. Номінації:

  • найкраща режисура — В. Жила («Ромул Великий» Ф. Дюрренматта);
  • найкраща чоловіча роль 1-го плану — М. Коцюлим (Ромул у виставі “Ромул Великий “);
  • найкраща сценографія — Г. Лоїк (“Ромул Великий “).

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1635 публікацій.

Коментарі (2)

  1. […] ТЕРНОПІЛЬСЬКІ ТЕАТРАЛЬНІ ВЕЧОРИ. ДЕБЮТ,  всеукраїнський фестиваль молодої режисури, творче змагання професійних театрів із України, ближнього й далекого Зарубіжжя. […]

Залишити відповідь