Теребовлянська станція юних техніків

28.09.2015 | Автор: | Категорія: Позашкільна освіта

Теребовлянська станція юних техніків заснована як відділ на базі Микулинецького БП в 1975 році. В 1976 році з вересня стала районною станцією юних техніків, де працювало три гуртки, та на даний час знаходиться в двох орендованих приміщеннях одне по адресу м.Теребовля вул.Шевченка,53 та філіал по адресу м.Теребовля вул.Застіноцька,12.       тел.2-12-85

ел.почта hyson@ukr.net
Директор установи Міхневич Василь Михайлович

 

Історія заснування станції юних техніків

Характеризуючи стан матеріально – технічної бази СЮТ потрібно врахувати те, що СЮТ має в наявності 2 майстерні та 8 лаболаторій в яких проводяться заняття гуртків. Проте за останні роки гуртки СЮТ через відсутність належного фінансування не забезпечувались ніяким новим обладнанням, однак ряд підприємств міста передали безкоштовно некондиційні матеріали для роботи технічних гуртків. На базі СЮТ діє 46 гуртків науково-технічного напрямку, якими охоплено 503 дітей. В СЮТ працюють гуртки на базі шкіл району, а саме: Золотниківської СШ 1-III ст, Кобиловолоцької СШ 1-III ст, Дружбівської СШ 1-III ст, Плебанівської ЗОШ 1-II ст, , Гумниської ЗОШ 1-II ст.,Теребовлянської ЗОШ №2, та №3.Микулинецької ЗОШ І-ІІІст. Іванівської ЗОШ І-ІІІст.Боричівської ЗОШ І-ІІст, та Острівецької ЗОШІ-ІІст. За останні роки кількість груп при СЮТ зменшилась з 54 до 46 гуртків.

В СЮТ працює 24 педпрацівники. Заняття гуртків керівники проводять згідно програм Міністерства освіти і науки Украіни. На заняттях гуртка інформатики ведеться довузівська підготовка. Гуртківцям видаються свідоцтва про позашкільну освіту згідно наказу Міністерства освіти і науки № 510 від 12.07.2001р.

В програмно-методичному забезпеченні навчально-виховного процесу використовуються типові програми: за освітніми галузями: техніка, математика, фізика та інформатика; за цілями програм: пізнавальні, розвиваючі, професійно-прикладні, науково-дослідні; за формою навчання: групові та індивідуальні; за структурою: однопрофільні, комплексні, за роками навчання: перший, другий, третій.

В організації виховної роботи з дітьми та учнівською молоддю беруться до уваги потреби, інтереси і вимоги дітей, батьків, педагогів. В навчально-виховний процес впроваджуються нові досягнення освіти та науки, працюють нові гуртки: дизайн, початкове технічне моделювання, природа та фантазія, інформатика, м’ягка іграшка та сувеніри. Гуртки м’ягкої іграшки та сувенірів працюють на базі Теребовлянської СШ№2, та Дружбівської ЗОШ 1-III ст. Найкраще відвідування гуртківцями гуртків на базі сільських шкіл, а саме на базі Золотниківської СШ 1-III ст, Острівецької ЗОШ 1-IIІ ст., Гумниської ЗОШ 1-II ст. Враховуючи вікові та індивідуальні особливості дитини керівники гуртків намагаються прикласти максимум зусиль для вивчення нахилів та здібностей кожного підлітка. В своїй роботі керівники гуртків тісно співпрацюють з організаторами позакласного виховання в школах району та міста.

 

 

 

Article Source

Автор:

Даний автор додав 4 публікацій.

Залишити відповідь