Татаринецький монастир

19.04.2017 | Автор: | Категорія: Церкви, монастирі, культові споруди

Татаринецький монастир – православний чоловічий монастир святого Миколая. Діяв в урочищі Татаринець поблизу села Обич (нині Шумського району). Заснований у 1368 році князем Данилом Острозьким. Є припущення, що цей, монастир був меморіалом на честь перемоги війська князя Данила Острозького над татарами в 60-х роках XIV століття.

І надалі монастир знаходився під опікою князівської династії, незважаючи навіть над те, що належав до земель роду Мокосіїв, а пізніше – Боговитинів. Зокрема, син Данила Федір Острозький (пізніше канонізований як Святий) постачав монастир церковною літературою. Обич — власність Д. Мокосієвича.

У лютому 1567 року польський король підтвердив земельні права монастиря, у 1605 його зруйнували татари. Єрема Вишневецький його відбудував і монастир перетворили на уніатський. Від 1795 року територія належала до Російської імперії.

Монастир занепав і припинив існування. В монастирі зберігалася чудотворна ікона св. Миколая. У 2-й пол. 19 ст. відновив діяльність до 1940-х. Нині від нього залишився однобаневий храм; на цвинтарі збережено 5 пам’ятних хрестів (13-14 ст.).

Джерело:

Гуцал, П. Татаринецький монастир [Текст] / П. Гуцал //Тернопільський енциклопедичний словник : у 4 т. / редкол.: Г. Яворський та ін. — Тернопіль, 2008. — Т. 3 : П — Я. — С. 386.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 1200 публікацій.

Залишити відповідь