Головна » Публікації ‘члени ВУСК

ГАСАЙ Єфрем Олександрович

23.12.2019 | Автор: | Категорія: Краєзнавці

ГАСАЙ Єфрем Олександрович (01. 04. 1938, с. Токи, нині Підволочиського району Тернопільської області — 20.12.2019, м. Тернопіль) — історик, краєзнавець, пуб­ліцист. Член ВУСК (1978) і НСЖУ (1986). Почесний член Всеукраїнського товариства “Просвіта” ім. Т. Шевченка (1998).

БРЕЗДЕНЬ Микола Павло­вич

БРЕЗДЕНЬ Микола Павло­вич (17.12.1926, с. Залавє, нині Теребовлянського району Тернопільської області) —  педагог, художник, член правління Теребовлянської ра­йонної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців (з 1994).

БОЙЦУН Любомира Степанівна

БОЙЦУН Любомира Степанівна (21.04.1945, м. Тернопіль — 06.03.2015, там само) — український архівіст, краєзнавець. Член ВУСК (1992).

ЛАВРЕНЮК Венедикт Антонович

ЛАВРЕНЮК Венедикт Антонович (12.12.1933, с. Мізюринці, нині Шумського району Тернопільської області — 22.10.2006, м. Тернопіль) — історик, етнограф, краєзнавець, музеєзнавець. Директор Тернопільського обласного краєзнавчого музею (1976—2003), перший голова Тернопільської обласної організації Всеукраїнської спілки краєзнавців. Орден «Знак Пошани» (1983). Диплом ВДНГ УРСР за музейну роботу (1984). Лауреат премії імені Дмитра Яворницького (1997). Заслужений працівник культури України (1993). Державна президентська стипендія (2002).

АЛЕКСІЄВЕЦЬ Микола Миронович

АЛЕКСІЄВЕЦЬ Микола Миронович (10.02.1941, м. Дубровиця, Рівненська обл.) – дослідник всесвітньої історії, історичної біографістики, методології науки та освіти, вчений-історик, педагог, краєзнавець, громадсько-освітній діяч. Доктор історичних наук (1987), професор (1989), відмінник народної освіти (1978), заслужений працівник освіти України (2000), нагороджений орденом України «За заслуги» 3-го ступеня (2010), член ВУСК (2001).

ПОЛЯНСЬКИЙ Олег Арсенович

ПОЛЯНСЬКИЙ Олег Арсенович (25. 06. 1950, с. Волосянка Сколівського р-ну Львів, обл.) – історик, педагог, громадський діяч. Кандидат історичних наук (1985). Премія імені Братів Богдана і Левка Лепких (1995). Член НСЖУ, ВУСК, товариства «Просвіта» (всі – 2000). Член Крайової ради і Політпроводу (1989-99), заступник голови (1998-1999) Тернопільської крайової організації НРУ.