СВЯТО-УСПЕНСЬКА ЦЕРКВА | Трибухівці

Свято-Успенська церква в Трибухівцях, що на Завадині, будувалась понад 100 років тому. Як свідчать старожили, її почала будувати одинока жінка-полька, але добудувати не змогла. Були зведені церковні мури, і жінка померла.

Ті мури ще довго стояли, не було кому за них взятись, та й війни, які тут проходили, не дозволяли добудувати церкву. Розказують, що коли повернувся з австрійської війни житель Завадини Дячок Григорій, то почав збирати кошти, передав на потреби будівництва частину свого маєтку і взявся за добудову церкви. Гроші збирали по селах. Брали також зерно, яйця, і все, хто що давав.

Так у 1923 році, була добудована церква. Потім вже її поштукатурили всередині і ззовні, правилось у церкві до 1948 року. У 1948 році церкву закрили і зробили у ній склад зерна. Вона на той час ще не була розписана, розмальована і не мала іконостасу.

У 1988 році було надано дозвіл Тернопільського обласного комітету в справах релігії на відкриття Свято-Успенської церкви по вулиці Завадині. На свято Успіння Пресвятої Богородиці в 1990 році церква була відкрита.

джерело

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2383 публікацій.

Залишити відповідь