СТЕЦЬ Назарій Романович

08.02.2018 | Автор: | Категорія: Мистецькі колективи | Виконавці
СТЕЦЬ Назарій Романович  (13.06.1991, м. Копичинці, Гусятинський район, Тернопільська область) – український музикант-віртуоз, артист-соліст-інструменталіст. Всеукраїнський конкурс «Веселкове Надзбруччя» (2001, 1 премія). Премія імені Л. М. Ревуцького (2018, напрям «Концертно-виконавське мистецтво»).

Народився 13 червня 1991 року в містечку Копичинці  Тернопільської області. Там же здобув початкову загальну та музичну освіти в школі-гімназії та місцевій музичній школі.

Першим інструментом була скрипка, якій віддав 7 років. У дитячих роках приймав участь у різних конкурсах, зокрема, обласний «Творчість юних» та всеукраїнський «Веселкове Надзбруччя» 2001 року (1 премія).

2006 – 2010 – навчання у Тернопільському державному музичному училищі ім. С. Крушельницької (клас народного артиста України В. А. Феленчака). За 4 роки навчання працював чи не у всіх тернопільських мистецьких колективах:

Виступав як соліст, ансамбліст та оркестрант на усіх місцевих концертних майданчиках. У 2008 році був одним із засновників колективу «Brio», який виконує музику у етно-джазовому стилі.

З 2010 по 2015 рік навчався в Національній музичній академії ім. П. Чайковського у класі заслуженого артиста України О. Й. Мельника. Захистив магістерську роботу на тему «Жанрово-композиційні риси Сонати для контрабасу соло Петеріса Васкса».

З 2016 року – асистент-стажист НМАУ. З 2014 року є контрабасистом гурту «Правиця», з яким випустив дебютний альбом «Кривий танець». З 2011 року працює ву Національному ансамблі солістів Київська Камерата, з яким виконав величезну кількість світових та українських прем’єр.

Співпрацював з оркестрами Національної опери України, Національного радіо, UKHO-ensemble, Chisinau Youth Orchestra (Молдова) та ICulture orchestra (Польща). Гастролював у Англії, Грузії, Румунії, Німеччині, Молдові, Польщі, Франції, Білорусі, Люксембурзі, Омані, Кувейті, Бахрейні та Японії.

Виступав на багатьох фестивалях («Контрасти», «Два дні та дві ночі», «Київ мюзік фест», «Прем’єри сезону», «Гольфстрім», «EM-VISA» та ін. Працює також над транскрипціями, перекладеннями та адаптаціями нової музики для контрабасу.

Назарію присвячені Контрабасовий концерт Золтана Алмаші та «Похорони мух» Віталія Вишинського. Вперше в Україні зіграв контрабасові твори Петеріса Васкса, Софії Губайдуліної, Еміля Табакова, Мілослава Гайдоша, Адольфа Мішека та інших сучасних композиторів.

Грає на контрабасі роботи Nikolay Tambovsky. В репертуарі концерти Боттезіні, Кусевицького, Діттерсдорфа, Шпергера, Хофмайстра, Ванхаля, Капуцці, Піхля, Ротти, Тубіна, Драгонетті та ще тонна сонат, віртуозних п’єс та іншої музики для контрабасу.

джерело

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2517 публікацій.

Залишити відповідь