СОРОКА Василь Іванович

СОРОКА Василь Іванович (16.03.1948, с. Серединки Тернопільського району Тернопільської області) – викладач-методист по класу баяна, акордеона Теребовлянського коледжу культури і мистецтв. Почесна грамота Міністерства освіти України (2000), відмінник освіти України (2004). Заслужений працівник культури України (2012).

Василь Іванович народився 16 березня 1948 року в селі Серединки Тернопільського району Тернопільської області в багатодітній сім’ї. Любов до музики та української пісні прищепили батьки: мати – Сорока Стефанія Петрівна та батько – Сорока Іван Васильович.

Вже в ці роки юного музиканта запрошували грати в клуб на танці, а пізніше і на весілля.З 1960 року по 1965 рік навчався в Тернопільській ДМШ № 1 (клас баяна – Меленчук Р.М.).

В 1965 році поступив на навчання до Тернопільського музичного училища ім. С. Крушельницької (заочна форма навчання). Клас викладача Максема Ю. В.

З вересня 1966 року по січень 1969 року працював вчителем по класу баяна у Гусятинській ДМШ. Згодом перевівся на стаціонарне відділення музичного училища, але не надовго, бо з травня 1969 року по липень 1971 року знаходився на службі в Армії. Працюючи в Гусятинській ДМШ робив перші спроби написання пісень та легких п’єс для баяна.

У 1972 році успішно закінчив музичне училище і був направлений на роботу до Теребовлянського культурно-освітнього училище. Поєднував роботу з навчанням у Київському інституті культури (1974-1979 р.). Був учасником естрадно-симфонічного оркестру училища під орудою Чопика І. І., а також багато років був концертмейстером хореографічного ансамблю «Любисток» (мистецький керівник Николишин І.О.).

Маючи певний музичний досвід почав писати твори для баяна та акордеона. Згодом вийшли друковані твори, а саме:

 • «Вибрані твори та обробки народних пісень для баяна та акордеона» (2002),
 • «Калиновий цвіт», збірка, до якої входять 64 вокальні та хорові твори, ліричні пісні для дітей (2003),
 • «Сходинки до майстерності» – твори для студентів хорового, режисерського та хореографічного відділів (2007),
 • «Україну вітаю зі святом» (Пісенник для дітей молодшого шкільного віку, 2010).

Василь Сорока є автором музики до музичних казок:

 • «Хоробрий пожежник», «Жмик і песик Чмик» (І. О. Мацко, Б. І. Мельничук, В. І. Сорока, 2011),
 • «Котигорошко та Шапочка в горошок: казка на сучасний лад з піснями і танцями (І. О. Мацко, В. І. Сорока, 2011),
 • «Спорт шануєм я і ти» (Р. В. Обшарська, В. І. Сорока, М. Й. Облещук, 2012),
 • «Ми Букварик прочитали» (Г. С. Сабало, 2012),
 • «Пташиний ранок» (Т. М. Ткачук-Гнатович, В.І.Сорока),
 • «Скарби Довбуша» (Б. І. Мельничук, В. І. Сорока, 2014),
 • «Пісенні намистинки» (вірші Хомишак-Тройчак М.І., 2012).

На вірші тернопільських поетів Зіновія Казьо та Валерія Залізного видані пісенні збірки:

 • «Для тебе» (З. Казьо, В. Сорока, 2013),
 • «Пісенний зорецвіт» (2014).

В.Сорока написав методичну розробку з теорії музики «Вивчаємо інтервали». Вона призначена для викладачів та учнів естетичного виховання, коледжів культури і мистецтв, ліцеїв, гімназії. (Національна академія керівних кадрів культури і мистецтв, Київ, 2015).

У 2018 році ПП «Кампанія Менеджмент-ХХІ», «Музична школа» видала твори В.Сороки для баяна, акордеона рекомендована учням ДМШ та студентам коледжів мистецького спрямування. Написані автором музичні твори виконують діти ДМШ, студенти вищих навчальних закладів.

У 2018 році студент ІV курсу спеціалізації «Народне інструментальне мистецтво» (народні інструменти) Твердохліб Андрій (клас викладача Сороки В.І.) здобув І-ше місце на Всеукраїнському конкурсі гри на народних інструментах в місті Кам‘янець-Подільському.

Сороці В. І. властиві: висока відповідальність за доручену справу, професіоналізм, творчий пошук. Він є концертмейстером заслуженої самодіяльної капели бандуристів України «Кобзар» Струсівського Будинку культури. Був депутатом міської Ради (1998-2002).

Джерело:

Сорока Василь Іванович [Електронний ресурс] / підгот. М. Чагарин // Facebook. Тернопільський обласний методичний центр народної творчості. – (Славетні постаті Тернопільщини). – Режим доступу: https://www.facebook.com/ternopilomcnt. – Назва з екрана. – Дата публікації: 08.01.2019. – Дата перегляду: 30.04. 2019.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2789 публікацій.

Залишити відповідь