СОПИЛЮК Михайло Васильович

СОПИЛЮК Михайло Васильович (08.10.1957, с.Саджавка Надвірнянського району Івано-Франківської області), викладач, історик, краєзнавець.

Народився в сім’ї Василя Дмитровича та Меланії Якимівни Сопилюків. У 1972 році на “відмінно” закінчив Саджавську восьмирічну школу. З 1972 по 1975 роки навчався в Коломийському технікумі механічної обробки деревини за спеціальністю технік-механік, який закінчив з відзнакою.

Працював в м. Києві на підприємстві ДОК №6, Коломийському ШРБУ №49, пройшов строкову службу на Далекому Сході. В 1985 році з відзнакою закінчив історичний факультет Чернівецького державного університету імені  Юрія Федьковича.

З 1982 року проживає в місті Заліщики. Тут працював у міському ПТУ-7 та на виборних посадах. З 1991 року – вихователь, викладач, завідувач економічного відділення, а з 2005 року – заступник директора з навчальної роботи Заліщицького аграрного коледжу ім. Є. Храпливого.

Викладач-методист, спеціаліст вищої категорії, відмінник освіти України, нагороджений нагрудним знаком «А.С.Макаренко», трудовою відзнакою «Знак пошани», медаллю «За будівництво Байкало-Амурської магістралі».

Проводить пошукову роботу по дослідженню історії кооперативного руху, суспільно-політичного життя та розвитку фахової освіти в Заліщицькому краї і на західноукраїнських землях.

Автор ряду статей та публікацій з питань освіти і виховання, книг:

  • «Нарис історії розвитку навчального закладу «Від садівничої школи – до агроколеджу» (2004);
  • «На переломі століть» (2010).

Співавтор (разом з Миколою Бачинським) двокнижжя  «Заліщики : роки, події, люди» (2015).  Вбачає своїм завданням збереження  історичної пам’яті та виховання молоді на кращих традиціях і досвіді минулого.

Джерело

Заліщики: роки, події, люди : у 2 т. / М.В. Сопилюк, М.М. Бачинський. Тернопіл: Терно-граф, 2015. — 2 т.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2792 публікацій.

Залишити відповідь