ШУПЛАТ Остап Костянтинович

Шуплат Остап Костянтинович (27.09.1942, м-ко Порохник (нині, Польща) поет, кандидат у майстри спорту з шахів, член Тернопільського шахово-шашкового клубу «Авангард».

Шуплат Остап Костянтинович народився 27 вересня 1942 року в містечку Порохник (Польща). 1945 року під час операції «Вісла»родина Шуплатів була насильно депортована в Україну, і  поселена на Збаражчині в селі Капустинецький Ліс. Там Остап навчався в початковій школі, до восьмого класу – в с. Красносільці, а повну середню здобув в м. Збараж.

Закінчив Чернівецький економічний та Львівський радіотехнічний технікуми. Працював на заводі «Квантор» м. Збаража. О. Шуплат – поет різноплановий. Працює у багатьох жанрах: ліриці, гуморі, дитячій літературі.

Остап Костянтинович – кандидат у майстри спорту з шахів, багаторазовий чемпіон Збаразького району, призер чемпіонату Тернопільської області з шахів, член Тернопільського шахово-шашкового клубу «Авангард».

Опублікував близько 300 шахових задач. Друкувався у газетах не лише Тернопілля, а й Києва, Москви, Риги, Фінляндії та США. На даний час проживає в Одесі, пише вірші для дітей.

Джерело

Шуплат Остап Костянтинович  [Текст] /Літературна Збаражчина : реком. бібліогр. посіб. / Збараз. централіз. бібл. система, метод.-бібліогр. від., від. інформ. технолог. та автомат. бібл. процесів; уклад.: Н. Сенчишин, В. Радовська; ред. Т. Кульпа; вступ. сл. П. Сороки. – Збараж, 2017. – С. 216–219: фот. – Режим доступу: http://zbarazh-library.com.ua/writen-books.html, вільний.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2784 публікацій.

Залишити відповідь