ШТОЙКО Ярослав Романович

08.02.2020 | Автор: | Категорія: Бібліографи | Бібліотекарі, Освітяни
ШТОЙКО Ярослав Романович (14.08.1909 – 04.09.1980 м. Збараж) –  педагог, бібліотекар, громадський діяч. Ініціатор та засновник Збаразьких бібліотек для дорослих та дітей.

Трудову діяльність розпочав вчителем у с. Верещаки Збаразького району, у нього була педагогічна освіта. Пізніше став директором початкової школи в с. Новики. У 1945 році його перевели у Збараж.

У жовтні 1945 року за його ініціативи було відкрито бібліотеку для дорослих, а у грудні – Збаразьку бібліотеку для дітей. Пристрасний книголюб, інтелігентна, освітчена людина, він очолював бібліотеки з 1945 р. по 1954 р. Багато сил та енергії приклав Штойко Я.Р. для створення книгозбірень у Збаражі та селах району. У вільний від бібліотечної роботи час навчав грамоті дорослих при пожежній частині.

У 1963 році закінчив педагогічний університет. Та після навчання працював вчителем біології в Збаразькій середній школі № 2. Пізніше вчителем біології та хімії у вечірній школі м. Збараж, згодом вчителював у с. Заруддя Збаразького району.

Вніс значний вклад в розвиток бібліотечної справи  міста та району. Маючи педагогічну освіту Ярослав Романович з великою шаною та любов’ю ставився до книг, бібліотек та їх читачів, це свідчить про те що ця людина за покликом серця була бібліотекарем.

Джерела:

Бондар, М. Бібліотекар за велінням серця [Текст]: [про першого директора Збаразької бібліотеки Я. Штойка] / М. Бондар // Народне слово. – 2010. – 26 лют. – С. 4.

Заяць, Г. Крізь терни долі, віхоли історій [Текст] / Г. Заяць // Народне слово. – 2010. – 26 лют. – С. 4: фотогр.

Малевич, А. Книги – морська глибина… [Текст]: присв. прац. Збаразької районної бібліотеки (З історії бібліотечного руху на Збаражчині) / А. Малевич // Наукові записки / Терноп. обл. краєзн. музей; ред.-упоряд. Я. Гайдукевич [та ін.]. – Кн. друга, част. І. – Тернопіль: Прінтерінформ, 1997. –  С. 154.

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2975 публікацій.

Залишити відповідь