ШЕРСТІЙ Володимир Михайлович

ШЕРСТІЙ Володимир Михайлович (11.09.1960) — український художник, іконописець, заслужений майстер народної творчості України (2014).

Народився 11 вересня 1960 року в с. Гнилички Підволочиського району. Навчався в Підволочиській художній школі. Іконописом займається близько 20 років. У своїх роботах художник намагається відроджувати традиції давнього іконопису та відтворювати стиль візантійських ікон, який не зазнав впливу ренесансу та бароко. Використовує здебільшого дерево, іноді полотно.

Народився 11 вересня 1960 року в селі Гнилички Підволочиського району Тернопільської області. Проживає у місті Чорткові. Закінчив Підволочиську художню школу (1977), під час навчання в якій був учасником виставки дитячої творчості у м.Слівен (Республіка Болгарія).

З 1985 року після демобілізації з військової служби навчався в Тернопільському кооперативному технікумі. Працював декоратором в універмазі м. Волочиськ Хмельницької області. Займався підприємницькою діяльністю.

2000—2002 — реставратор у м. Буенос-Айрес (Аргентина). 2002—2005 — іконописець у м.Куритиба (Бразилія). Там же пройшла персональна виставка ікон. Повернувшись на Україну в 2005 році,  продовжив займатися іконописом.

Персональні виставки художника проходили в Курітібі (Бразилія), Тернополі, Хмельницькому, Підволочиську, Збаражі, Чорткові. Роботи зберігаються в обласних художньому та краєзнавчому музеях, Державному архіві Тернопільської області, приватних колекціях в Україні та за кордоном.

Учасник:

 • етнофестивалів «Етно-Вир», «Країна Мрій» (м. Львів, 2008),
 • загальнодержавної виставкової акції «Барвиста Україна» в Національному комплексі «Експоцентр України» (м. Київ, з 2009),
 • обласного свята народних ремесел, фольклору та хореографії «Тернопільські обереги»,
 • фестивалів «Цвіт вишиванки» (м. Тернопіль), «Борщівська вишиванка» (м. Борщів),
 • виставок «Карпацький вернісаж» (м. Івано-Франківськ),
 • фестивалів «Стародавній Меджибіж» (м. Меджибіж, Хмельницька область),
 • фестивалів «Дзвони душі людської» (м. Волочиськ, Хмельницька область),
 • творчого звіту майстрів мистецтв та аматорських художніх колективів Тернопільської області «Осанна Україні!» (м. Тернопіль).
 • фестивалів «Мандруємо замками Тернопілля», «Свято в старому замку» (м. Збараж),
 •  фестивалів «Битва націй»(м. Хотин, Івано-Франківська область),
 • щорічних передвеликодніх виставок у Тернопільському Державному обласному архіві.

Відзнаки: диплом ІІ ступеня ім. Я. Музики, грамоти, подяки Тернопільської обласної державної адміністрації, Тернопільської обласної ради, Підволочиської і Чортківської районних державних адміністрацій та районних рад.

Джерела:

Шерстій Володимир Михайлович [Текст] // Мистці Тернопільщини. Ч. 1. Образотворче мистецтво : бібліогр. покажч. / Департамент культури, релігій та національностей Терноп. облдержадмін., Терноп. обл. універс. наук. б-ка ; уклад. В. Миськів ; авт. вступ. ст. І. Дуда ; ред. Г. Жовтко ; керівник проекту та наук. ред. В. Вітенко. — Тернопіль : Підручники і посібники, 2015. — С. 264—266. — (Мистецька Тернопільщина). — Режим доступу: http://library.te.ua/wp-content/uploads/2009/03/2016_mt.pdf(останній перегляд: 30.03.2019).

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2721 публікацій.

Залишити відповідь