САЗАНЬСКИ Генрик Анжей

САЗАНЬСКИ Генрик Анджей (11.11.1939, с. Пробіжна, нині Чортківського району Тернопільської області) — вчений у галузі теорії спорту, теорії та технології спортивного тренування, моторики людини, тренер з легкої атлетики. Ректор університету фізичної культури імені Юзефа Пілсудського (м. Варшава). Голова Ради у справах підготовки фахівців фізичної культури. Член Міжнародної асоціації кінетики спорту. Засновник і член Фонду ректорів академічних польських шкіл, член редакційних колегій наукових видань Польщі, України, Литви, Росії. Виконує обов’язки голови Ради у справах підготовки кадрів при Міністрі спорту і туристики Польщі. «Олімпіонік» (1996), Офіцерський хрест ордена Polonia Restituta (1999). Почесний громадянин Варшавсько-Біланівської комуни.

Народився 11 листопада 1939 р. в с. Пробіжна, нині село Чортківського району  Тернопільської області. 1958—1962 — студент факультету фізичного виховання університету фізичної культури імені Юзефа Пілсудського у Варшаві. Ступінь доктора фізичної культури йому було присвоєно в 1970 році, він отримав докторантуру з фізичної культури, в галузі теорії спорту в 1987 році. Звання професора отримав в 1993 році. З 1994 року — дійсний професор.

Опубліковані наукові досягнення — понад 250 публікацій (включаючи багато перекладених іншими мовами). Понад 20 років керує різними дослідницькими проектами, проводить заняття, семінари  не лише в Університеті фізичної культури у Варшаві, Познані, Вроцлаві, Катовіце та Гданську, а й в університетах та закладах фізичної культури за кордоном.

Почесний доктор Київського університету фізичної культури (1995). Ректор університету фізичної культури імені Юзефа Пілсудського у Варшаві (1996). Почесний доктор Львівського державного університету фізичної культури (2010). Автор (співававтор):

  • 351 наукової праці з питань оптимізації тренувань, тренувальних навантажень, оптимізації та ефективності тренувань дітей та молоді, фізичної підготовки;
  • тренувань у швидкісно-силових видах легкої атлетики олімпійського спорту;
  • підручників, монографій.

Володар нагороди «Олімпіонік» (1996); почесної відзнаки JASK – 2003.

1980—2000 — 30 разів отримував відомчі нагороди за видатні наукові досягнення.

джерело

Article Source

Автор:

Даний автор додав 2968 публікацій.

Залишити відповідь